
Teatroteka: KORONACJA
Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na nowy cykl teatralno – filmowy pt. TEATROTEKA.
Bilety: 10zł
Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na nowy cykl teatralno – filmowy pt. TEATROTEKA.
Bilety: 10zł
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. március 25. szombat, 16:00
Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.
KORONACJA
Bohater (MACIEK) przywołuje w swojej pamięci, niczym w fotoplastikonie, najważniejsze zdarzenia i osoby ze swojego życia. Ich obraz jest jego subiektywną, mocno zabarwioną emocjonalnie wizją, więc wszystko wyświetla mu się w krzywym zwierciadle jak we śnie. Nawet on sam widzi siebie w dwóch osobach – nieustannie chodzi za nim jego wyobrażone alter ego, czyli Maciek Silny, będący dla Maćka Słabego zwariowanym trenerem charakteru, asertywności i męskości. To swoisty diabelski Anioł Stróż vel Król Życia, który nie spocznie dopóki nie spełni swojej misji.
Kolejno pojawiające się postacie – ŻONA, MATKA, OJCIEC, SIOSTRA i KUMPEL Z DZIECIŃSTWA są źródłem opresji psychicznej, z jaką Bohater zmaga się od dzieciństwa. Z biegiem czasu jednak coraz intensywniej rodzi się w nim potrzeba buntu. Im bardziej jednak próbuje stawiać opór, tym otoczenie reaguje wzmożoną drapieżnością. Maciek musi radzić sobie z piętrzącymi się komplikacjami i koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Stres narasta. Ratunkiem wydaje się być ucieczka do wymarzonej i wyidealizowanej KOCHANKI…
Tymczasem zaklęty krąg sennej rzeczywistości zacieśnia się z każdą chwilą. Niewinna groteska przeistacza się w szaloną makabreskę, a Bohater przechodząc kolejne etapy życiowej rozgrywki staje przed największym wyzwaniem – rundą finałową z OJCEM…
Piotr Ligienza (Maciek),
Marcin Bosak (Król),
Irena Sierakowska (Kobieta),
Agata Wątróbska (Żona),
Magdalena Kuta (Matka),
Tomasz Sapryk (Ojciec),
Aleksandra Bożek (Bogna),
Anna Chodakowska (Pacjentka),
Sebastian Stankiewicz (Kumpel).
AUTOR SZTUKI: Marek Modzelewski,
REŻYSERIA: Sebastian Chondrokostas,
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus,
ZDJĘCIA: Petro Aleksowski P.S.C.,
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Urszula Bartos-Gęsikowska,
MUZYKA: Paweł Stankiewicz,
MONTAŻ: Mirosław Szewczyk,
DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek,
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.
CZAS: 61 min. / ROK PRODUKCJI: 2015
Urodzony 29 czerwca 1976 roku, reżyser teatralny i telewizyjny, absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Jeszcze jako student był asystentem Izabelli Cywińskiej przy realizacji teatru telewizji „Bar świat”, serialu „Boża podszewka II” oraz filmu fabularnego „Kochankowie z Marony”. Wyreżyserował wiele odcinków seriali telewizyjnych produkowanych przez TVP i Polsat, między innymi „Codziennej 2m3” oraz „Pensjonatu pod Różą”. W teatrze zadebiutował w 2004 roku spektaklem „Zatrudnimy starego clowna” M. Visnieca w Teatrze Ateneum w Warszawie, za rolę w którym Jan Kociniak otrzymał Nagrodę Felixa Warszawskiego sezonu 2004/2005. Kolejne realizacje teatralne to „Mleko” V. Katsikonourisa w Teatrze Kamienica w Warszawie, następnie „Skazani na Shawshank” w Teatrze Syrena, „Rachatłukum” J. Wolkersa w Teatrze Studio oraz opera „The Fairy Queen” na Festiwalu Wschód Kultury w Białymstoku.
Urodzony w 1972 polski lekarz, scenarzysta i dramaturg. Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Akademii Medycznej w Warszawie.
Autor sztuk teatralnych, tekstów Kabaretu im. Romana (zdobywcy Grand Prix na I. Ogólnopolskim Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych PrzeWAŁka i Grand Prix XX Biesiad Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim) i tekstów do programu HBO Na stojaka. Scenarzysta serialu Barwy szczęścia. Wystąpił również gościnnie w etiudzie filmowej 483 km (2005) w reżyserii Joanny Kaczmarek.
W Teatrze Małym można zobaczyć koncerty, spektakle teatralne, operowe, operetkowe, kabaretowe, teatrów tańca oraz wydarzenia przybliżające działalność tyskich teatrów amatorskich.
Jeden z dwóch teatrów repertuarowych w Katowicach, który wnosi do pejzażu kulturalnego miasta program teatralny na najwyższym poziomie, a przy…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!