Program


8. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic - KONCERT MUZYKI FRANCUSKIEJ

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic - KONCERT MUZYKI FRANCUSKIEJ

Już po raz ósmy Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają miłośników muzyki najwyższej artystycznej próby do wspólnego przeżywania Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic.  több

Przyświecającą organizatorom ideą jest zainteresowanie wydarzeniem zarówno koneserów muzyki klasycznej, jak i dotarcie do odbiorców wciąż odkrywających fascynujący świat muzyki poważnej. Repertuar festiwalu dobierany jest tak, aby odbiorcy poszukujący różnorodnych stylów muzycznych znaleźli dla siebie atrakcyjne propozycje. W programach koncertowych znajdują się utwory powstające na przestrzeni wielu wieków kultury muzycznej oraz pochodzące z najrozmaitszych stron świata, umożliwiając obcowanie z dźwiękami budującymi tożsamość środowisk, z jakich się wywodzą.

Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Koncert Finałowy „Pod niebem Paryża” to propozycja kierowana do miłośników repertuaru rodem znad Sekwany. Na deskach sopockiego amfiteatru wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego wykona najpopularniejsze utwory klasyczne oraz rozrywkowe, powszechnie identyfikowane z Francją i artystami francuskimi. Na scenie pojawią się także rozpoznawalni i cenieni soliści: Anna Guzik (śpiew), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Edyta Piasecka (sopran), Kacper Kuszewski (śpiew), Amelia Maszońska (skrzypce), Lukas Gogol (akordeon) oraz Paweł Gusnar (saksofon).

 

Polub Nas


Ajánló


John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

To żartobliwa prezentacja wszystkich 37 dramatów największego dramaturga wszechczasów.

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych…

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!