Tytuł


Wieczór z Gwiazdami: Okno + Śladami Dzieci

Wieczór z Gwiazdami: Okno + Śladami Dzieci

Spektakl w ramach Festiwalu Teatralnego Masska.
przedsprzedaż 10 zł, w dniu spektaklu: 15 zł  więcej

Klub Inicjatyw Twórczych – „Okno” + Teatr Playback „Śladami Dzieci”

Teatr Playback jest specyficzną formą, która leży na dwóch płaszczyznach, z których czerpie techniki oraz siłę przekazu. Psychodrama oraz teatr, obydwie te płaszczyzny w swojej pierwotnej formie często splatają się ze sobą w mniejszym lub większym stopniu, ale w Teatrze Playback jest to szczególny rodzaj związku. Prezentujemy nowy rodzaj teatru, pozwalający w pełni zaistnieć konkretnym historiom widzów.

Każdy spektakl potrzebuje scenariusza – w Teatrze Playback takim autorem jest Widz, który opowiada swoją historię i zostaje ona odegrana na scenie dla wszystkich innych widzów. Po podjęciu takiej decyzji widz otrzymuje wsparcie i opiekę ze strony osoby prowadzącej spektakl (gdzie indziej zwanej reżyserem), który podczas przedstawienia jest łącznikiem pomiędzy nim a aktorami.W przestrzeni publicznej całej Europy toczy się dyskusja dotycząca stanowisk różnych społeczeństw, wobec losu uchodźców i nielegalnych imigrantów. Dyskusja ta zbyt często budzi konflikty i przybiera charakter politycznych targów. Naszym zdaniem, ważniejsze jest nawiązanie relacji i otwarcie się nawzajem na swoje potrzeby, poprzez działania artystyczne, szczególnie w lokalnym środowisku gdzie oba światy realnie się ze sobą ścierają.

Obsada

Agata Sidorek – aktorka

Magdalena Peron – Szott – aktorka

Jarosław Rebeliński – aktor

Michał Faron – aktor

Piotr Radzio – oprawa muzyczna

O Teatrze

Pierwszy Teatr Playback w Polsce został założony  w 2016 r. w Krakowie przez grupę psychodramatystów z Polskiego Instytutu Psychodramy podczas seminarium  prowadzonym przez Ludmiłę Litwinienko. Od tego czasu zagraliśmy na festiwalach  w Kijowie, Krakowie  Gliwicach; festiwalu Akcept w Gdańsku 2017 i 2018, Międzynarodowym Biennale Terapia i Teatr Łódź 2018, Ośrodku dla Cudzoziemców na Targówku. Zrealizowaliśmy projekt skierowany do osób z Ośrodka Leczenia Uzależnień Kazuniu.

Współpracujemy z Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie oraz Polskim Instytutem Psychodramy.

Linki:

www.bemowskie.pl

www.facebook.com/teatrplayback

www.psychodrama.pl

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Kino na Szekspirowskim 2019

Gdański Teatr Szekspirowski

Wraz z początkiem lata, 22 czerwca rusza czwarta edycja kina na dachu Gdańskiego…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!