Tytuł


Tymoteusz Rym Cim Cim inspirowany sztuką Jana Wilkowskiego

Tymoteusz Rym Cim Cim inspirowany sztuką Jana Wilkowskiego

Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Tymoteusz przygarnia bezdomnego psa, co prowadzi do wielu zabawnych perypetii. W przedstawieniu ożywają poduszki, koce, poszewki i inne przedmioty codziennego użytku, kreując przy pomocy wyobraźni widza pełnokrwiste komediowe postacie z serii dziecięcych sztuk Wilkowskiego o Tymoteuszu: Misia i jego Tatę, Ptaki,…  więcej

Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Tymoteusz przygarnia bezdomnego psa, co prowadzi do wielu zabawnych perypetii. W przedstawieniu  ożywają poduszki, koce, poszewki i inne przedmioty codziennego użytku, kreując przy pomocy wyobraźni widza pełnokrwiste komediowe postacie z serii dziecięcych sztuk Wilkowskiego o Tymoteuszu: Misia i jego Tatę, Ptaki, Kwokę, Psiuńcia i Lisicę.

Perypetie Tymoteusza i jego rodziny towarzyszą już od blisko czterdziestu lat kolejnym pokoleniom dziecięcej publiczności. Tym razem Tymoteusz w drodze do sklepu spotyka pieska, z którym bardzo się zaprzyjaźnia. Jednak pomysł posiadania psa bardzo nie podoba się jego Tacie. Tymek i Psiuńcio nie mogą się jednak rozstać...

Tekst sztuki przywołuje ciepłą rodzinną atmosferę, ukazując zabawne konflikty pokoleniowe pomiędzy synkiem a samotnie wychowującym go tatą. Przypomina o sile przyjaźni i lojalności naszych najbliższych, na których w obliczu niebezpieczeństwa zawsze można liczyć.

Scenografia, jak w innym spektaklach Teatru Stacja Szamocin to przedmioty, które na co dzień możemy spotkać w każdym domu. Na oczach publiczności z poduszek, koców, poszewek, wieszaka i krzeseł kreowane są animowane formy postaci oraz świat leśnego domku niedźwiedzi. Po raz kolejny Luba Zarembińska udowadnia, że przy pomocy wyobraźni i odrobiny animacyjnego talentu można stworzyć kolorowe i pełne komediowej dynamiki przedstawienie, w którym wyobraźnia gra pierwszoplanową rolę.

 Fragment recenzji:

Zabawna gra aktorska, przeplatana piosenkami przeniosły małego widza, jak i rodziców w świat wyobraźni. Domowe poduszki zamieniły się w misie, koc w przebiegłą lisicę, a kolorowe kawałki materiału w świergoczące ptaki. Historia  opowiedziana w przystępny, zabawny sposób, ciekawa gra świateł i naturalne podejście aktorów do publiczności, sprawiło, że dziecięca widownia nie odrywała oczu ze sceny. Po przedstawieniu był czas na wspólną piosenkę przy akompaniamencie gitary, chętni widzowie mogli podejść do aktorów i sprawdzić ile waży poduszka- Tata niedźwiedź.

Sztuka się skonczyła, ale Tymoteuszowe wesołe Rym Cim Cim towarzyszyło nam jeszcze przez resztę dnia.

Czasdzieci.pl

 

TYMOTEUSZ RYM-CIM-CIM

inspirowane sztuką Jana Wilkowskiego

scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska

obsada:  Tymon Bocian, Agata Mieniuk, Bartłomiej Sudak

piosenki: Krzysztof Dzierma, Bartłomiej Sudak

scenografia: Luba Zarembińska

Teatr Stacja Szamocin

Czas trwania: 45 min

Bilety: 25 zł

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Koncert będzie połączeniem muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży i remiksów w wykonaniu Polskiej…

Legendarny wokalista grupy TSA, Marek Piekarczyk pragnie zaprosić Państwa na wyjątkową, przekrojową podróż…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!