Tytuł


Tęskno

Rodzaje biletów


35.00 PLN
, miejsca nienumerowane

Wybierz terminZespół Tęskno wraca na trasę z serią wiosennych koncertów! Duet ma za sobą bardzo udany rok, na który złożyły się zebranie poprzez crowdfunding pieniędzy na nagranie debiutanckiej płyty, wydanie jej nakładem PIAS Poland, zaproszenia na festiwale takie jak Open’er Gdynia, Transatlantyk Łódź, Spring Break Poznań, wyprzedane koncerty klubowe oraz odebranie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi.

Premiera debiutanckiego albumu Tęskno pt. „Mi” miała miejsce 9 listopada i wylądowała na większości zestawień rocznych najlepszych płyt.
Album zespołu został nominowany do Fryderyka w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Rozdanie Fryderyków 2019 już 9 marca!

„Polska Płyta Roku” INTERIA MUZYKA

„Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno” ELLE

„Jest w tej muzyce próba werbalizacji tęsknoty, skandynawska szlachetność, jakby szklana transparentność i nadzwyczajna terapeutyczna wartość.” VOGUE

„Tęskno to jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie.” GAZETA WYBORCZA

„Cały zestaw utworów został świetnie rozpisany na głosy, fortepian i kwintet smyczkowy.” POLITYKA

„Olśniewająca debiutancka płyta. (…) Ekscytujący poemat kobiecej wrażliwości.” KAPITUŁA NAGRODY IM. GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO

Fot. Karolina Konieczna

Polub Nas


Proponujemy również


Artyści wykonają swoje największe przeboje.

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 7 kwietnia br. o godz. 17:00 do kina "Sokół"…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!