Tytuł


Sylwia Banasik + (Częstochowa)

Sylwia Banasik + (Częstochowa)

Po doskonale przyjętym sopockim koncercie Sylwia Banasik wyrusza w przedświąteczną mini-trasę koncertową. Jednym z jej przystanków będzie Częstochowa (Akademickie Centrum Kultury – Klub Politechnik). Koncert „Sylwia Banasik +…”, to wydarzenie z plusem, a dokładniej z kilkoma dużymi plusami.

+

Pierwszy plus to główna bohaterka koncertu - Sylwia Banasik -  aktorka musicalowa, dubbingowa, wokalistka, absolwentka państwowej szkoły muzycznej w klasie saksofonu. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz musicalu na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.  Aktualnie występuje w musicalu „Piloci” w Teatrze Roma oraz jest znana jako jedna z wokalistek Studia Accantus.

+

Drugim plusem będzie podkreślającym niezwykłość tego wydarzenia będzie repertuar, który usłyszymy na sopockiej scenie. Podczas koncertu zabrzmią m.in. utwory ze znanych musicali i filmów (Wicked, The Greatest Showman, Hamilton, Francesco, Piękna i Bestia, Kolor Purpury), choć nie zabraknie również muzycznych niespodzianek.

+

Trzecim plusem tego koncertu będą goście, którzy pojawią się obok Sylwii na scenie. Na pianinie akompaniować będzie związany z Akademią Muzyczną w Gdańsku Adam Pietrzak, wszechstronny muzyk, błyskotliwy pianista, kompozytor i aranżer.

Kolejnym ważnym gościem będzie Golden Gate String Quartet. Kwartet ten powstał w 2015 r i od tego czasu występował m.in. z Michałem Bajorem, Anią Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi i Sarsą. Golden Gate String Quartet zobaczyć można było podczas "Sopot Hit Festiwal" 2017 i 2018, "The Voice of Poland" , "Dzień dobry TVN" oraz w "Pytanie na śniadanie". W czerwcu tego roku Sylwia wspólnie z Golden Gate String Quartet wyprzedała dwa gdańskie koncerty z utworami z filmów Disneya.

Ostatnim gościem Sylwii będzie znakomity wokalista, pochodzący ze Śląska Maciej Pawlak. Przez wiele lat związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie występował w m.in. High School Musical on stage, Footloose, Hair czy Rodzinie Adamsów. Występował także w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (główna rola Maxa w „Our House”) i Krakowskim Teatrze Variété (Emmett Forrest w „Legalnej Blondynce”). Obecnie związany z dwiema warszawskimi scenami. W Teatrze Rampa można go zobaczyć w roli Kacpra w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen, w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra, jako Carlosa w „Kobietach na skraju załamania nerwowego” oraz w spektaklu “Twist and Shout”. W Teatrze Syrena gra Michaela w „Czarownicach z Eastwick” oraz Lucasa w “Rodzinie Addamsów”. Jest również współtwórcą projektu Broadway w Polsce.

+

Trasa odbywa się w okresie przedświątecznym, więc program koncertu uwzględni również utwory, które wprowadzą widzów w bożonarodzeniowy nastrój. 

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Zapraszamy 1 maja na premierowy spektakl Agnieszki Przepiórskiej według tekstu Zośki Papużanki.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!