Tytuł


Słowiańska Dusza

Słowiańska Dusza

Teatr na Plaży zaprasza na recital piosenek ukraińskich, polskich i rosyjskich w wykonaniu zespołu Słowiańska Dusza.

Bilety: 40zł

Słowiańska Dusza to zespół międzynarodowy, w którym rozbrzmiewa gitara, akordeon i skrzypce. Chociaż członkowie zespołu pochodzą z Ukrainy, Polski i Białorusi, łączą ich wspólne słowiańskie korzenie i radość obcowania z piękną muzyką. Repertuar zespołu to piosenki folkowe polsko-ukraińsko-rosyjskie, ballady Wysockiego i Okudżawy, piosenki popularne oraz utwory autorskie.

W muzyce można dostrzec słowiańską kobiecą duszę, ukraiński temperament i polską wrażliwość.

Mariana Myslitska – skrzypce; absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w zakresie gry solowej i kameralnej. Doświadczenie sceniczne zdobywała występując jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy w Orkiestrze Symfonicznej gdańskiej Akademii Muzycznej, także jako koncertmistrz w Orkiestrze TUTTA FORZA,  Orkiestrze Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia czy Cappelli Gedanensis. Pochodzi z Ukrainy z Truskawca. Występowała z wybitnymi muzykami m.in. Nigelem Kennedym oraz Adamem Makowiczem.

 Igor Dubicki – gitara, wokal; kompozytor, autor tekstów. Pochodzi z Ukrainy z Kamieńca Podolskiego. Ukończył Wydział Muzyczny Państwowego Uniwersytetu. Laureat ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Wydał 8 płyt. Koncertował na Ukrainie, w Rosji, Polsce, Niemczech i Norwegii. Przyjechał do Polski w 2010. Śpiewa od lat z wielką pasją.

Ada Majdzińska – wokal; od lat związana wokalnie z trójmiejskimi zespołami. Jej głos charakteryzuje się pełnym brzmieniem o głębokiej barwie. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, edukacją artystyczną na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2015 współkoordynuje WL4 Przestrzeń Sztuki, niezależną społeczność artystyczną.

 Basia Skarżyńska – wokal; współtwórczyni programu „Od przedszkola do Opola” dla TVP. Z wykształcenia skandynawistka. Zamiłowanie do śpiewania odnalazła i realizuje w Słowiańskiej Duszy.

 Gala Audzeyenka – wokal; absolwentka Szkoły Muzycznej w Brześciu. Pochodzi z Białorusi. Jej wrażliwość muzyczna i pasja śpiewania skłoniły ją do przystąpienia do zespołu. Z zawodu lekarka okulistka.

 Leszek Muchowiecki –  akordeon; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje ze sceną teatralną Centrum Kultury w Gdyni w projektach Recital Café Piosenka francuska oraz Piosenka żydowska, a także Teatrem Wybrzeże w Gdańsku w spektaklach Fado i Fatum. Autor wielu projektów i opracowań muzycznych.

Polub Nas


Proponujemy również


John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!.