Tytuł


Program dla dzieci „Fruktakowo-Zagadkowo” i coverowe szaleństwo /zespół Półtora Gościa
7

Program dla dzieci „Fruktakowo-Zagadkowo” i coverowe szaleństwo /zespół Półtora Gościa

W wakacje do Tczewa zawitają Fruktaki!

Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia koncertu, w którym pojawią się znane najmłodszym postacie jak Jagoda, Truskawka oraz Pan Zgadulek.

Fruktaki wystąpią z nowym programem „Fruktakowo-Zagadkowo”. Najważniejszą rolę w tym programie odgrywa Pan Zgadulek. Nasz bohater wraz z Owockami będzie starał się odpowiedzieć na pytania, których nie boją się zadawać dzieci, jak np. czy dzięcioła boli głowa?

Fruktaki powstały w 2002 roku, nie za górami ani lasami, lecz tu – w Polsce. Niezwykły pomysł na stroje i wizerunek sceniczny „podpowiedział” Fruktakom sam Jan Brzechwa - inspirację stanowił dla nich wiersz „Na straganie”.
Zespół znany jest z takich hitów dla dzieci jak „Gruszka”, czy „Olimpiada w Jarzynowie”, które śpiewają dzieci w całym kraju. W swoim dorobku Fruktaki mają kilka programów estradowych m.in. „W krainie Brzechy i Tuwima”, „Fruktaki zdrowia smaki” czy „Bezpiecznie na drodze”.
Fruktaki wystąpiły na ponad siedmiuset koncertach w Polsce, a ich teledyski goszczą m.in.w stacji telewizyjnej Mini Mini.

Zobaczcie jak Fruktaki zaprezentują się na scenie w Tczewie, nie może Was zabraknąć!

Po owocowym szaleństwie dla dzieci w wykonaniu Fruktaków, przyjdzie czas na zabawę dla rodziców. Zespół Półtora Gościa porwie do tańca w rytmie coverowych hitów.

Półtora Gościa

Działamy w branży muzycznej od 1997r.
Korzenie zespołu, związane z jego liderem Leszkiem Winczewskim, sięgają lat 80-tych, kiedy to wraz z braćmi Karkowskimi tj. Ireneuszem – gitarzystą, Markiem – perkusistą, oraz Karolem - basistą, stanowili znakomity zespół big-beat’owy. W roku 1993 do zespołu dołączył solista - saksofonista Tomasz G., instrumentalista o wybitnych zdolnościach interpretacyjno-improwizatorskich.W wyniku zawiłych kolei losu, w latach późniejszych, z muzyką rozstali się bracia Karkowscy, ich miejsce zajął wielce utalentowany muzyk, multiinstrumentalista, brat Leszka – Tomasz. Ten fakt ostatecznie przesądził o powstaniu niezwykle silnej i charyzmatycznej grupy Półtora Gościa. Genezą nazwy zespołu jest osoba Tomka - saksofonisty. Właśnie on stworzył “półtora gościa” swą siłą i potęgą, także (a może przede wszystkim) muzyczną, wśród wielu budzi respekt i szacunek.

 

Skład zespołu:
Leszek Winczewski vocal akordeon gitara
Tomasz Winczewski vocal, trąbka, klawisze
Michał Sasin saksofon, vocal
Marcelina Winczewska vocal

www.poltoragoscia.pl 

Polub Nas


Proponujemy również


The Rasmus

Stary Maneż, Gdańsk

Po ogromnym sukcesie tegorocznych koncertów w Warszawie i Krakowie, zespół przyjedzie ponownie do…

Królowa Fado MARIZA

Filharmonia Bałtycka, Gdańsk

MARIZA – "największa sława stylu fado, skarb narodowy Portugalii". Współpracowała z takimi artystami…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!