Tytuł


“Nuty Wolności” – Chór Bello Canto

“Nuty Wolności” – Chór Bello Canto

Scena Kameralna Teatru Muzycznego w Lublinie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - koncert Chóru „Bello Canto”.

Będzie to spotkanie z muzyką, która powstawała jako wyraz miłości do ojczyzny, często w bardzo trudnych momentach dziejowych. W repertuarze znajdą się następujące utwory:

Deszcz jesienny
Pierwsza kadrowa
Pieśń Konfederatów Barskich
Polskie kwiaty
Taki kraj
Ziemio błękitno-szara
Białe róże
Cześć Polskiej Ziemi cześć
Marsz, marsz Polonia
Kraj rodzinny Matki mej
Kozak
Modlitwa Obozowa (O Panie, któryś jest na niebie)

Prząśniczka
Nocka szumiała (Cyt, cyt)
Dwa serduszka

 

Ten osobliwy zestaw pieśni i piosenek został wyselekcjonowany przez śpiewaków - członków Chóru „Bello Canto” - pokolenia, które dorastało w czasach, kiedy o wolności marzono, pisano piosenki… Koncert zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po czasach, kiedy to piosenka dawała nadzieję, że wolność w końcu zostanie odzyskana. Tekst pieśni był jednocześnie strażnicą polskiej mowy.

 

Utwory wyśpiewane w czasach gdy Polska jest silnym i niepodległym krajem staną się ważną lekcją patriotyzmu oraz nauczą docenić te niezaprzeczalne wartości.

Chór „Bello Canto” działalność rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Zespół posiada bogaty repertuar, od pieśni patriotycznych, ludowych, przez kolędy i pastorałki, po współczesne opracowania utworów tradycyjnych i współczesnych. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach i konkursach, podczas których doceniany był przez jurorów zdobywając czołowe nagrody oraz wyróżnienia. Zespół ubogaca swoim śpiewem również wydarzenia oraz imprezy okolicznościowe. Chór tworzy grupa seniorów - pasjonatów śpiewu wielogłosowego.

Zespół działa przy Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”.

Serdecznie zapraszamy!

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!