Tytuł


NeoArte – Syntezator Sztuki - KARNET

NeoArte – Syntezator Sztuki - KARNET

Obejmuje wydarzenia w dniach 27-29 października

NeoArte – Syntezator Sztukito festiwal prezentujący najciekawsze trendy w muzyce i sztuce współczesnej, platforma łącząca artystów z różnych krajów i kultur, wydarzenie intrygujące i nietuzinkowe dające szansę na kontakt z twórczością pobudzającą nowe obszary ludzkich zmysłów i wzbogacającą spojrzenie na świat.
IV edycja festiwalu NeoArte skupia się na syntezie sztuk, podążając za trendem, który obserwujemy  wśród artystów na całym świecie.

We współczesnej twórczości zaciera się granica pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki. Kompozytorzy tworzą dzieła z pogranicza video artu i teatru, artyści sztuk wizualnych tworzą instalacje dźwiękowe, teatr i  taniec podążają w kierunku sztuki performatywnej. Coraz trudniej jest wyznaczyć granice pomiędzy różnymi dziedzinami twórczości, coraz łatwiej przychodzi nam ich łączenie.


Taka też jest VI edycja festiwalu NeoArte, podczas której  widownia będzie mogła uczestniczyć w pięciu koncertach, studenci kompozycji będą mogli wziąć udział w warsztatach kompozytorskich prowadzonych przez patrona festiwalu Pierra Jodlowski, a dzieci i  młodzież wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez moskiewski GAM Ensamble. Każdy z koncertów jest zaplanowany jako spektakl multidyscyplinarny, a podczas niektórych z nich  widownia będzie czynnie uczestniczyła  w tworzeniu muzyki na żywo. Słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z europejską, amerykańską i azjatycką muzyką współczesną prezentowaną przez artystów z Niemiec, Rosji, Chin i Polski. Odbędzie się                       5 światowych prawykonań i 7 polskich premier. O atrakcyjny przekaz będą dbać reżyser teatralny, artyści sztuk wizualnych, tancerze oraz osoby zapowiadające koncerty.

Inicjatorem i pomysłodawcą festiwalu jest zespół NeoQuartet, który specjalizuje się w wykonawstwie muzyki nowej.


Mecenasi: Urząd Miejski w Gdańsku, Województwo Pomorskie, MKiDN, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, STOART

www.neoarte.pl

---

 

 

Polub Nas


Proponujemy również


John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

Już tradycją jest, że w okolicach Dnia Zadusznego Centrum Kultury i Sztuki organizuje…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!.