Tytuł


MIKROMUSIC ACOUSTIC TRIO

MIKROMUSIC ACOUSTIC TRIO

Muzyka Mikromusic w akustycznej wersji zabrzmi pod koniec wakacji (24 sierpnia) w Sopocie. Jako support wystąpi Paweł Izdebski.  więcej

Mikromusic to zespół, który od wielu lat zdobywa polski rynek muzyczny i cieszy się coraz większą popularnością. Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

Na debiutanckim albumie "Mikromusic" wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu "Piękny koniec" zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel "Takiego chłopaka" osiągnął ponad 18 mln. wyświetleń na portalu YouTube. Kolejny album studyjny Mikromusic "Matka i Żony" ukazał się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór "Krystyno", we wrześniu zaś ukazał się singiel "Bezwładnie", w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzy również ścieżkę dźwiękową filmu "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

30 października 2017 roku odbyła się premiera najnowszego albumu zespołu. „Tak mi się nie chce” to szósty album studyjny Mikromusic, który został wydany samodzielnie (przy wsparciu fanów, którzy w ramach crowdfundingu zbierali środki). To najbardziej „piosenkowa” płyta Mikromusic w większości inspirowana muzyką lat 60-tych i 80-tych.
4 września 2017 roku odbyła się premiera singla "Synu" promującego album. 16 października zespół zaprezentował drugi, tytułowy singiel z płyty. Równocześnie powstały teledyski do utworów we współpracy z Kasią Sarnowską i Katią Priwieziencew, odpowiedzialnymi za obraz do utworu „Bezwładnie” (nagroda Yacha za teledysk), oraz z wrocławskim studio CameraNera.

W 2018 roku płyta uzyskała nominację do Fryderyków w kategorii "Alternatywna Płyta Roku".

Jako support wystąpi Paweł Izdebski, który szerszej widowni może być znany jako jeden z solistów Studia Accantus. Jednak Paweł w swoje własnej twórczości szuka inspiracji w nagraniachDave Matthews Band, czy też Tracy Chapman. Paweł to wokalista, gitarzysta i piosenkopisarz. Tworzy własny samozwańczy gatunek muzyczny - bluepop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej opartej na popowych brzmieniach gitary.

W tym roku występował w Gdańsku jako członek zespołu Ralpha Kamińskiego – jednak postanowił rozwijać swoją solową karierę, a jednym z przystanków w muzycznej podróży będzie właśnie Sopot.

https://www.facebook.com/events/166930780648527/

 

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

African Beats vol.1

Klub Parlament, Gdańsk

Już 1 marca Gdański klub Parlament zamieni się w polską stolicę muzyki afrykańskiej.

Rezerwacja: baduszkowcy@wp.pl Tel. 730718248 Bilety: 30 zł

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!