Tytuł


Koncert “Krzysztof Antkowiak...walentynkowo”

Koncert “Krzysztof Antkowiak...walentynkowo”

Ostatnia niedziela karnawału 2018r. i zbliżające się Walentynki to znakomita okazja, aby wybrać się do Teatru Muzycznego w Lublinie z ukochaną osobą,  na jedyny w tym mieście  koncert znakomitego piosenkarza, pianisty, kompozytora, aranżera i mistrza nastroju – Krzysztofa Antkowiaka,  który zachwyca swoim niezwykłym głosem, talentem  oraz osobowością sceniczną.

Uwielbiany od lat artysta  zaśpiewa,  specjalnie dedykowane lubelskiej publiczności,   autorskie piosenki m.in z płyty Simplefields ( projekt z przed 2 lat) jak i piosenki z repertuaru Toma Waitsa w tłumaczeniach Romana Kołakowskiego.  

Będą też  niespodzianki przygotowane z okazji Walentynek, w postaci nie tylko pięknych piosenek, ale również kobiet, które wystąpią z Krzysztofem na scenie.

Zaskakująca konfiguracja różnych temperamentów i talentów muzycznych zapewne oczaruje publiczność spragnioną nie tylko miłości… Młode damy to:  wszechstronnie  utalentowana skrzypaczka – Kamila Malik (jedyna Polka, która występuję w show „Lord of The Dance”) oraz towarzysząca jej przy fortepianie Maria Holka - pianistka, kompozytorka i wokalistka.

W romantyczny i walentynkowy nastrój wprowadzi Państwa słowem - Anna Barańska-Wróblewska.

Producent  koncertu  - Scena Gwiazd / Agencja Artystyczna Proscenium

Krzysztof Antkowiak –  wokalista, kompozytor, aranżer i pianista z dyplomem Akademii Muzycznej w Poznaniu -  urodził się w 1973r., a zadebiutował już w wieku 13 lat wygrywając konkurs Festiwalu Piosenki Dziecięcej  w Koninie. Dwa lata później zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wykonując piosenkę „Zakazany owoc” autorstwa Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana, która była jego wizytówką przez wiele lat. LP „Zakazany owoc” zdobył statut złotej płyty i złotej kasety, a Krzysztof Antkowiak został okrzyknięty idolem polskiej młodzieży.

W dorosłym życiu artysta współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak, Justyną Steczkowską. W 1997r. nagrał płytę „Delfin”, której producentem był Grzegorz Ciechowski.

Współpraca z Edytą Górniak zaowocowała nagraniem w duecie piosenki „Pada śnieg”, która ukazała się na płycie „Dotyk” – debiutanckim albumie artystki.

W 1997r. zagrał jedną z głównych ról w filmie Jarosława Żamojdy pt. „Młode wilki ½”.

W latach 2003-2010 był wokalistą zespołu Drum Machina, z którym występował w kraju i za granicą. Zarówno w tym projekcie, jak i jako artysta solowy,  Krzysztof Antkowiak ma na swoim koncie ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w całej Europie. Jesienią 2015r. ukazał się jego album „Dirt on TV” projektu „Simplefields”, który współtworzył z Marcinem Domuratem. Przedpremierowy koncert odbył się 8 marca 2015r. w Teatrze Syrena w Warszawie. Jesienią 2017r. artysta wziął udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie zajął II miejsce. W styczniu 2018r. ukażą się na antenie TVP2 nowe odcinki serialu „Barwy szczęścia”, w których zobaczymy Krzysztofa Antkowiaka jako jednego z bohaterów tego niezwykle popularnego filmu. Artysta aktualnie pracuje nad nowym solowym materiałem na płytę, która ukaże się w 2018r.

 

Maria Holka – pianistka / wokalistka, kompozytorka,  aranżerka, autorka tekstów, muzykolog, pedagog, chodzący entuzjazm, optymizm i subtelność. Absolwentka Wydziału Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej UKSW. Tworzy i wykonuje muzykę filmową, rozrywkową i ilustracyjną. Komponuje także utwory dla dzieci. Współtworzy zespół Retrospektakl,  z którym zdobyła kilka nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach i festiwalach. Jest (obok Aleksandra Baszuna) liderką zespołu, autorką tekstów i muzyki, śpiewa i gra na fortepianie oraz akordeonie. W 2013 zadebiutowała jako kompozytorka muzyki teatralnej ( wraz z Aleksandrem Baszunem) do spektaklu „Das Abenteuer der kleinen Dickmadame", w reżyserii Gabriela Wonga, prezentowanego w Theater für Niedersachsen w Hildesheim.

W 2014 roku debiutowała jako kompozytorka muzyki filmowej w pełnometrażowym filmie dokumentalnym "Solidarność według kobiet" w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego.

Od 2014 roku współpracuje z wydawnictwem Agora.

Od 2015 współpracuje z wydawnictwem Magnetic Records ( Universal Music Polska) jako autorka muzyki i tekstów, głównie o tematyce dziecięcej.

Od 2016 wykłada śpiew w Studium Technik Aktorskich w Warszawskiej Szkole Filmowej.

W 2017 podjęła współpracę z pieśniarką Joanną Rawik i Orkiestrą Romantica oraz ze skrzypaczką Kamilą Malik. Aktualnie tworzy nowy projekt muzyczny z Krzysztofem Antkowiakiem.

Kamila Malik – skrzypce, jest klasycznie wykształconą  skrzypaczką łamiącą wszelkie standardy. Z łatwością adaptuje wiedzę i umiejętności zdobyte przez lata studiów do współczesnych trendów w muzyce rozrywkowej. Na skrzypcach gra od szóstego roku życia. W życiu zawodowym zawsze chciała, aby jej muzyka nie tylko wzbudzała uczucia, ale również sprawiała ludziom prawdziwą przyjemność.

Jej zaangażowanie w muzykę rozrywkową doprowadziło do stworzenia szeregu kompozycji na bazie klasycznych utworów z zakresu muzyki latynoskiej, cygańsko-orientalnej, popowych i rockowych, którym dźwięk skrzypiec dał zupełnie nowe brzmienie. W wykonaniu Kamili możemy usłyszeć

zarówno porywające czardasze jak i tango, flamenco,  mambo oraz  covery muzyki filmowej i  popularnych utworów popowych.

Kamila jest prawdziwą indywidualnością muzyczną charakteryzującą się właściwymi tylko dla niej cechami gry skrzypcowej. Wykonywane przez nią utwory nigdy nie są takie same, w każdym zamyka się pewna cząstka niej: jej uczuć, nastroju, emocji. Na scenie przeżywa swojego rodzaju Katharsis.

To jest całe jej życie i  prawdziwa pasja.

 Od 2017r. Kamila jest jedyną Polką, która występuje w niezwykłym  show „Lord of the Dance”, co wcale jej nie przeszkadza grać koncerty klasyczne,  operowe, operetkowe i musicalowe.  Artystki można również posłuchać w  duecie z Marią Holką na koncertach kameralnych jak i estradowych, takich jak np. recitale Krzysztofa Antkowiaka.

ANNA BARAŃSKA – WRÓBLEWSKA  - konferansjer, dyrektor naczelny i artystyczny Sceny Gwiazd i Orkiestry Romantica Lublinianka z urodzenia, a z wykształcenia artysta - muzyk (altowiolistka), menedżer i animator kultury, pedagog - nauczyciel mianowany. Z zamiłowania - konferansjer, scenarzysta, reżyser koncertów oraz scenograf i kostiumolog. Producent koncertów, widowisk muzycznych i teatralnych. Pomysłodawca i realizator wielu cykli koncertów, m.in. „Romantyczna Scena Gwiazd”, „W Królestwie Muzyki”, „Wielkie Gwiazdy są wśród nas”, „Muzyczny Ogród Miłości”.

Aktualnie jest dyrektorem naczelnym i artystycznym  „Sceny Gwiazd",  skupiającej wokół siebie zespół wspaniałych śpiewaków, wokalistów,  instrumentalistów, tancerzy oraz aktorów, wspólnie tworzących niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju koncerty, spektakle muzyczne i baletowe  oraz przedstawienia teatralne.

 

 

 

 

 

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Yasmin Levy

Stary Maneż, Gdańsk

Artystka wystąpi w Polsce już wiosną 2019r.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!