Tytuł


Koncert Julii Vikman z zespołem

Koncert Julii Vikman z zespołem

W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej i Władimira Wysockiego. Impreza odbędzie w ramach cyklu Przystanek Kultura w sali widowiskowej SCK.
 więcej

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama uczyła muzyki. Po wydaniu płyty "Dreams of Necton" z art-rockowym zespołem Decadance we Francji (Musea Records) jako wokalistka i klawiszowiec tego zespołu z powodzeniem koncertowała na dużych festiwalach w Rosji i Europie Zachodniej.

Przez ponad rok czasu pracowała jako muzyk sesyjny w studiach nagrań Izraela (Tel-Aviv, Jafa) i stolicy Rosji, Moskwie. Następnie przeprowadziła się do Polski, gdzie rozpoczęła karierę solową i założyła swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu "Ballady i Romanse Rosyjskie" i wydaniu trzech płyt:
2008 - "Podmoskiewskie Wieczory", Radio Gdańsk
2012 - "Bielyje Rozy", Selekta Studio
2013 - "Ballady i Romanse Rosyjskie", Selekta Studio

Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertowała w Polsce, Niemczech i Francji. Występowała na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W lipcu 2013 roku wyszła na świat debiutancka płyta z materiałem autorskim Julii Vikman "The Autumn Dreams", album zawierał 6 utworów, którymi Julia prezentowała swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikalny projekt, styl którego artystka sama określa jako "Fantasy". Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było.

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!