Tytuł


Katarzyna Żak – „Bardzo przyjemnie jest żyć”

Katarzyna Żak – „Bardzo przyjemnie jest żyć”

Humor, nostalgia i marzenia. Oraz oczywiście radość życia. To słowa, które najlepiej określają charakter najnowszego programu Katarzyny Żak

Kilkanaście piosenek tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Czyli tych wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Całość okraszona pełną energii interpretacją Katarzyny Żak, warta jest skosztowania.

Autorami  tekstów są niewątpliwe osobowości polskiej sceny muzycznej m. in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.

Premiera albumu „Bardzo przyjemnie jest żyć” odbyła się 22 stycznia 2016 r.

 

Występują:

Katarzyna Żak

Hadrian Filip Tabęcki - fortepian

Witold Cisło - perkusja

Bartłomiej Krauz - akordeon

Piotr Malicki – gitara

 

Katarzyna Żak – torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna

Znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”.  Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie mieli okazję oglądać ją w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht” czy „Siostrunie”.

 

 

Polub Nas


Proponujemy również


John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

Łąki Łan zaprasza na cykl wyjątkowych koncertów z towarzyszeniem sekcji dętej. Trasa Łąki…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!