Tytuł


Gość Specjalny - Kabaret Pod Bańką
2

Gość Specjalny - Kabaret Pod Bańką

W związku z XVIII Światowymi Letnimi Igrzyskami Polonijnymi „Toruń 2017” przyjechał na koncerty w Polsce Kabaret „Pod Bańską”.

Kabaret „Pod Bańką” to zespół działający już od lat 90. w Toronto, w skład którego wchodzą byli aktorzy scen warszawskich i krakowskich, muzycy, autorzy tekstów, kompozytorzy. 
Kabaret „Pod Bańką” charakteryzuje elegancja, świetny dowcip, własne aktualne teksty i muzyka oraz różnorodność form scenicznych: od przedstawień kabaretowo-kostiumowych jak „Biesiada z ogniem i Mieciem”, „Biesiada u sąsiada a żona na Kubie”, kabaretowo-rewiowych jak oparta na piosenkach z lat 20-tych, 30-tych z własnym oryginalnym scenariuszem „Rewia odwołana” do tematycznych spektakli kabaretowych jak: „Z przymrużeniem ucha”, „Pójdźmy wszyscy do psychiatry”, „Panowie zdrada – jesteśmy w ciupie”, „Kto nam UFO?”, „ Co nam wszystkim ciąży czyli czekając na rozwiązanie…”, „Very,very,very… późne polka show….” Przebojem dwóch ubiegłych sezonów były „Biesiada w PRL-u” i „Party w PRL-u” wielkie widowiska kabaretowo-musicalowe nawiązujące tematyką do peerelowskiej rzeczywistości, a które obejrzało ponad 10 tysięcy widzów.
Występy Kabaretu emitowane były w programach Telewizji Polskiej – Program I i II oraz w TV-Polonia. Wspólnie występował m.in. z: Krystyną Sienkiewicz, Dorotą Stalińską, Barabrą Wrzesińską, Emilią Krakowską, Agnieszką Fatygą, Marianem Opanią, Wiktorem Zborowskim, Jackiem Fedorowiczem, Stefanem Friedmannem, Romanem Kłosowskim, Maciejem Damięckim, Ireneuszem Krosnym, Tadeuszem Drozdą, Janem Pietrzakiem, Krzysztofem Piaseckim, Krzysztofem Tyńcem, Grzegorzem Halamą, Stanem Tutajem,Genowefą Pigwą, z kabaretami „OT.TO” i ”Rak”.

Proponujemy również


Psiunio

Centrum Kultury w Gdyni

Tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku

Yasmin Levy

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na koncert wielkiej gwiazdy World Music.

Rzecz o artyście przeklętym, wyobcowanym, odrzuconym przez „establishment” oraz nowe „narodowe" w duchu…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!