Tytuł


Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse

Siesta Festival gościł wcześniej tylko raz artystkę z Mozambiku, choć w przypadku Marizy jej afrykańskie korzenie nie mają wielkiego wpływu na muzykę.  więcej

Rodzaje biletów


70.00 PLN
miejsca stojące

Wybierz terminZ tym większą radością prezentujemy nowe objawienie brzmień  kontynentu w kształcie serca. 

Selma Uamusse częściowo jedynie przynależy do tak wielbionego w Sieście świata Luzofonii. Śpiewa bowiem głównie w językach changana i chope (portugalski a nawet angielski stanowią ciekawy kontrapunkt dla macierzystych słów artystki). Zaczynała w zespołach soulowych, śpiewała też gospel i jazz.  Ważnym etapem w karierze był też zespół wpół rockowy: Wraygunn. Dopiero na debiutanckiej płycie: „Mati” zdecydowała się zanurzyć we wrzący, zmysłowy gąszcz rytmów swego tropikalnego kraju, czerpiąc garściami z jego bogatej tradycji. Sięgnęła po ludowe instrumenty, wplatając je w klubowe brzmienia. Nie rezygnuje przy tym z dawnej miłości do saksofonów i trąbek, co stwarza nową, rześką jakość. Najważniejszy jednak, co sama podkreśla, jest element afrykańskiej duchowości, po raz pierwszy tak silnie obecny w jej muzyce.

Wracamy z radością do festiwalowej tradycji afrykańskich, tanecznych, upojnych nocy na finał Święta Muzyki Szczęśliwej. Klub Parlament ponownie otwiera nam swoje gościnne wnętrza. 

 

Polub Nas


Proponujemy również


Jeden z największych saksofonistów w historii muzyki jazzowej - Jan Garbarek po ośmiu…

Indigo, nowy album być może najważniejszej dziś postaci ujazzowionego soulu (Kandace pojawiła się…

Norweski gitarzysta i kompozytor, Svein Rikard Mathisen, wydał z zespołem Somebody's Quartet dwa…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!