Tytuł


FESTIWAL KULTUR „OKNO NA ŚWIAT” - KARNET

FESTIWAL KULTUR „OKNO NA ŚWIAT” - KARNET

Karnet obejmuje wszystkie koncerty odbywające się w dniach 13 - 16.07.2017.

 

MiraMundo

 

Brazylijskie pieśni przyprawione śródziemnomorską solą, przygotowane w Barcelonie – tak w jednym zdaniu można określić twórczość zespołu MiraMundo. Podstawy brazylijskiej muzyki popularnej oraz bossanovy łączą się z różnorodnymi rytmami i

 

stylami, które odnaleźć można w wielokulturowej Barcelonie, takimi jak manouche, flamenco, cumbia czy rytmy bałkańskie. MiraMundo to nie tylko grupa i sieć muzyków, lecz także wizja życia ponad granicami, wszechświat połączeń, otwarte spojrzenie na to, co jest wewnątrz i co jest na zewnątrz.

 

 Orkiestra NAXOSto polska odpowiedź na popularny w świecie nurt łączący kultury i gatunki muzyczne, zwany „Muzyką Świata”. Skupia artystów z Polski, Grecji, Syrii, Izraela i Jemenu, którzy na stałe osiedli w Polsce. Łączy kulturę Bałkanów i Bliskiego Wschodu, czyli śródziemnomorskie korzenie większości artystów. Orkiestra NAXOS powstała w 2012 roku przy okazji współpracy Milo Kurtisa i Konstantego Joriadisa. Efektem tego spotkania było nagranie płyty „Podróż Dookoła Mózgu”. 

DOBROTOto subtelny mariaż wielogłosu ukraińskiego oraz melodii i rytmów z pogranicza Bałkanów i krajów Bliskiego Wschodu; to tradycyjne pieśni ukraińskie w nowych melodyjnych aranżacjach oraz autorskie kompozycje. Międzykulturowy pomost, muzyczny koloryt oraz uniwersalny język, czyli muzyka jako samo dobro.

 

Zespół Dobroto powstał w styczniu 2011 r. jako efekt muzycznej współpracy pomiędzy ełckimi instrumentalistami z formacji Tygiel Folk Banda a gdańską grupą śpiewaczą Kadarka. Ideą tego projektu było połączenie wielogłosu z szeroko pojętą muzyką świata. Jako że korzenie śpiewaczek leżą na Ukrainie, a one same tradycję śpiewu wyniosły z domów, ich śpiew jest przez to niezwykle prawdziwy i przenikający. Jesienią 2016 roku zespół wydał swoją debiutancką płytę.

ŜANĜOto zespół powołany do istnienia i prowadzony przez Kamila Rogińskiego od 2011 roku. Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisując się w nurt World Music – Muzyka Świata. Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy.
GreekJazzTrio
to fuzja greckiej tradycji, folku i współczesnego jazzu, z nutą romantycznej polskiej pianistyki, co daje nową jakość muzyczną łączącą różne wpływy kulturowe, o ogromnym ładunku emocjonalno-energetycznym. Twórczość i charyzma lidera Aresa Chadzinikolau zaskakuje swym brzmieniem, solarnością i personal activity. Pierwszy raz GreekJazzTrio przedstawiło publicznie materiał płytowy podczas koncertu w 2013 roku w Blue Note w Poznaniu. I tę datę należy uznać jako "narodziny" AresChadzinikolauTrio jako formacji jazzowej.
Caci Vorba

 

Čači Vorba postrzegana jest jako jeden z czołowych polskich wykonawców folkowych ostatnich kilku lat. Oryginalna mieszanka potraktowanej z pasją i fachowością tradycji (cygańskiej, bałkańskiej i karpackiej), własnych kompozycji i muzycznych "remake'ów" pełnych mnóstwa nie-folkowych pomysłów czerpiących m.in. z jazzu, rocka, klasyki czy muzyki filmowej, sprawia iż muzyka Čači Vorba wymyka się utartym schematom orkiestr dętych, Balkan-beatu czy cekinowej stylizacji. Wykonywana na tradycyjnych akustycznych instrumentach "cygańska fuzja" gatunków i stylów to wielopłaszczyznowe połączenie etnicznej transowości, rockowej dynamiki, subtelnych jazzujących harmonii i psychodelicznej przestrzeni, spojone charyzmatycznym głosem solistki grupy Marii Natanson.

3-0-3 TANGO FUSION(czyt. Tresotres), ma swój początek w Buenos Aires, w Argentynie, bowiem w roku 1996 zespół założyli Hernán Valencia oraz Gerardo Solnie. Latynojazzowe korzenie

 

określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Zespół pierwszą płytę wydał w 1999 roku. W NCK mieliśmy już przyjemność ich gościć w 2015 r.

 

 

 

 

 

Polub Nas


Proponujemy również


DJ Premier

Warszawa, Wrocław

Legenda hip-hopu wystąpi w Warszawie i we Wrocławiu!

Mayday. Run For Your Wife

Centrum Kultury w Gdyni

Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!.