Tytuł


Doomsday # 3 I Sunnata, Grim Van Doom, Spaceslug, Tortuga ! GD !

Doomsday # 3 I Sunnata, Grim Van Doom, Spaceslug, Tortuga ! GD !

Klub Protokultura oraz no more silence po raz kolejny zapraszają na koncert wyjątkowych kapel na polskiej i nie tylko scenie, który miejmy nadzieję na długo pozostanie w Waszej pamięci :)  więcej

sunnata [stoner/sludge/post metal. Warszawa. PL]
.. w sanskrycie ich nazwa oznacza pustkę, ale do muzyki warszawskiej załogi tego słowa w żadnym razie odnosić nie należy, bo w tym, co tworzy Sunnata jest wiele wspaniałej treści, wiele niesamowitych emocji. Kapela narodziła się w 2013 roku (wcześniej znana była pod nazwą Satellite Beaver). Ziomale Tides From Nebula sami określają to, co tworzą jako ritual heavy music. I jest w tym sporo racji, bo kompozycje kapeli mają w sobie coś z magiczności i trasnowości rytuałów. Mają też w sobie echa dokonań Neurosis, Tool, Kylesy albo Electric Wizard. Notabene z Kylesą warszawianie dzielili kiedyś scenę, z Mastodon również.
W 2016 roku Sunnata wydała drugi album. "Zorya" która spodobała się bardzo fanom i recenzentom. Doczekała się opinii na łamach tak prestiżowych magazynów, jak "Terrorizer", czy "Rock Hard". Pozytywnych opinii, trzeba zaznaczyć. Połączenie elementów progresywnych, doomowych, stonerowych, postmetalowych ze specyficznym klimatem zrobiło swoje. To muzyka dla marzycieli o otwartych na nowe doświadczenia umysłach. Przede wszystkim, nie wyłącznie. Z pewnością jest to muzyka, która nie pozostaje obojętna.
sunnataofficial.bandcamp.com

GRIM VAN DOOM [hardcore/sludge metal. Wuppertal. DE]
.. to wybuchowa mieszanka sludge i hardcore inspirowana kapelami lat 90tych. Zespół powstał w 2011 roku w niemieckiej miejscowości Wuppertal, od tego czasu zdążyli wydać demówkę w 2012, w 2014 ukazał się singiel zatytułowany "Child Of Light", który ukazał się również parę miesięcy później na splicie z duńskim LLNN. Rok później dzięki uprzejmości niemieckiej Aural Attack Prod. ukazała się pierwsza i jak na razie jedyna ich płyta długogrająca zatytułowana "Grim Love". W lutym tego roku ukazał sie kolejny split z udziałem Cult Of Occult. 
Chłopaki jak sami twierdzą ich prawdziwym żywiołem są koncerty, a więc nie ma się nad czym zastanawiać i wpadać na koncert, bo na bank nie jedną duszyczkę uda im się porwać do tańca ;) 
grimvandoom.bandcamp.com

Spaceslug [stoner/doom metal. Wrocław. PL]
.. to trio z Wrocławia. Ich debiutancka płyta "Lemanis" została bardzo dobrze przyjęta w mediach oraz wśród fanów muzyki z kręgu stoner/doom/psychedelic. Drugi album "Time Travel Dilemma" to kontynuacja muzycznych wizji i kosmicznych brzmień inspirowanych podróżami w nieznane zakątki wszechświata.
spaceslug.bandcamp.com

Tortuga [psychedelic/stoner/doom. Poznań. PL]
.. to czteroosobowy zespół (Pablo, Heszu, Marmur, Kyoss) reprezentujący groove spod znaku piaszczystych riffów i rytualnych wibracji. Muzykę Tortugi charakteryzują doomowe progresje, kontrastujące z szybkimi energicznymi riffami. Mroczny i nostalgiczny klimat, typowy dla stonera, uzupełniają solówki inspirowane bliskowschodnimi melodiami. Wyłaniający się z sennych odmętów wokal dopełnia całości brzmienia oraz przedstawia słuchaczom historie inspirowane twórczością H.P. Lovecrafta. 
tortugapl.bandcamp.com

Bilety:
40 zł [przedsprzedaż]
50zł [w dniu koncertu]

Zapraszamy !!

Polub Nas


Proponujemy również


The Rasmus

Stary Maneż, Gdańsk

Po ogromnym sukcesie tegorocznych koncertów w Warszawie i Krakowie, zespół przyjedzie ponownie do…

Maciej Maleńczuk Solo

Tarasy przy Parku Wodnym Sopot

To koncert, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty.

W związku z 70 rocznicą śmierci oraz 125 rocznicą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!.