Tytuł


Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot

bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

 

Bracia Figo Fagot wracają do Ucha! 1 grudnia po raz kolejny porwą tłum w rytm "Bożenki", "Pisarza Miłości" czy "Ooooo kończy się już noc".
Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu "Kaliber 200 Volt", emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. BFF to „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku, nakładem S.P. Records, ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Na Bogatości". Album zawierał utwory znane z serialu "Kaliber 200 Volt" w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży empik.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór "Bożenka", do którego teledysk obejrzało już ponad 15 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli - "Eleganckie Chłopaki", na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzecia studyjna płyta - "Discochłosta", wydana została jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na niej suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli - "Polska", "Trzech króli", "Lato i Morze" czy "Dziewczyna zawistna". Utwory te znalazły się na płycie "Disco Polo", która ujrzała światło dzienne jesienią 2016.

 

 

Sponsorem Klubu Ucho jest Grupa Energa

 

 

 

Polub Nas


Proponujemy również


Gordon Haskell

Klub Atlantic, Gdynia

Niektórzy porównują jego twórczość i chropowatą barwę do takich wykonawców jak Leonard Cohen…

Ikony Jazzu - Laboratorium / EABS

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na koncert z cyklu Ikony Jazzu.

Jan Młynarski o projekcie: „Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!