Tytuł


African Beats Festival 2022 - Bilet jednodniowy 13 sierpnia (sobota)

African Beats Festival 2022 - Bilet jednodniowy 13 sierpnia (sobota)

Zapraszamy na African Beats Festival, podczas którego usłyszycie największe gwiazdy afrykańskiego world music!  więcej

Brak aktywnych wydarzeń

Wydarzenie o tym tytule nie jest obecnie dostępne w sprzedaży internetowej.

Ostatni dostępny w sieci termin: Sobota, 13 sierpień 2022

Zapraszamy na Festival, podczas którego usłyszycie największe gwiazdy afrykańskiego world music! Wystąpią m.in. Oumou Sangare, Sona Jobarteh, Amadou & Mariam, Imarhan, OUM, Tamikrest i wielu innych wspaniałych artystów. Na African Beats weźmiecie udział w warsztatach muzycznych, spotkaniach filmowych oraz spotkaniach podróżników. Znajdziecie tu wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujecie smaków wyjątkowych potraw, a po koncertach razem z muzykami usiądziemy przy ognisku, by pod rozgwieżdżonym niebem wsłuchać się w pustynne pieśni. 

African Beats Festival to wpólna przestrzeń wszystkich fanów muzyki świata i tanecznego afrobeatu. To święto otwartych głów, gorących serc i niespokojnych dusz. Miejsce celebracji artystów, podróżników, obywateli świata. To także muzyczna podróż po Czarnym Lądzie w towarzystwie największych afrykańskich muzyków. Poczuj saharyjskiego bluesa i zatańcz z nami! 

 

MUZYKA / KONCERTY

12.08.2022 / PIĄTEK

16:00 - Otwarcie bram Festivalu

16:15 - Scena główna - Otwarcie

16:30  - MORIBAYA (Polska / Burkina Faso)

18:00  - DIKANDA & Mustapha El Boudani (Polska / Maroko)

19:30 - OUM (Maroko) 

21:00 - SONA JOBARTEH (Gambia)

22:30 - AMADOU & MARIAM (Mali)

 

13.08.2022 / SOBOTA

16:00 - AFROTUBA (Polska)

17:30 - IFI UDE (Polska)

19:00 - THE AFRONAUTS (Polska)

21:00 - TAMIKREST (Mali)

22:30 - OUMOU SANGARE (Mali)

 

GDZIE?

Tereny Dworku pod Wiechą w Kawęczynie. 

To niezwykle urokliwe miejsca, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Dworek jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 10ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Dworek Pod Wiechą został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Oprócz tego ogromna przestrzeń, zielona przestrzeń, idealna pod Festival Muzyczny! :) 

https://goo.gl/maps/6NS3AaiNbb2E4sTq5

 

STREFY TEMATYCZNE I ATRAKCJE DODATKOWE

STREFA FILMOWA AFRYKAMERA

Zapraszamy do specjalnej strefy filmowej, w której będziecie mogli zobaczyć najlepsze filmy dokumentalne, związane z Czarnym Lądem. W programie również m.in. preelekcje i spotkania z twórcami. Strefa współorganizowana i patronowana przez partnera naszego wydarzenia - Festiwal Filmowy Afrykamera.

Rozpiska Filmów:

- Makongo, reż. Elvis Sabin Ngaïbino, Republika Środkowej Afryki / Argentyna / Włochy 2020, 72 min. (dokument)

- Tęsknota, reż. Eric Barbier, Francja, Burundi 2020, 113 min.

- Opowieść Griota, reż. Adam Różański, Burkina Faso / Francja 2008, 55 min.

- Las Djibrila, Thomas Ceulemans, Burkina Faso / Senegal / Belgia 2021, 40 min.

- Baxu i giganci, Florian Schott, Namibia 2018, 30 min.

- Lalka, reż. Mounia Meddour, Francja / Algieria 2019, 108 min.

- Umrzesz Mając 20 Lat, reż. Amjad Abu Alala, Sudan / Francja / Egipt / Niemcy / Katar 2019, 103 min.

- Syn, reż. Medhi M. Barsaoui, Tunezja 2019, 96 min.

- Liyana, reż. Amanda Kopp, Aaron Kopp, USA, Lesoto, 77 min. (dokument)

- Zaułek Starszych, reż. Siji Awoyinka, USA, Nigeria, 96 min. [PREMIERA POLSKA]

 

STREFA PODRÓŻNICZA

To strefa spotkań, na której polscy podróżnicy opowiedzą o swoich podróżach w głąb Czarnego Lądu. Pasjonujące historie i  wsparte będą prezentacjami multimedialnymi. 

Piątek 12.08 - godzina 17:15 - Jagoda Watrak “Mali - Kraj w pustyni i nad rzeką”

Sobota 13.08 - godzina 12:00 - Krzysztof Werema “„Po obu stronach Białego Nilu - Plemiona Sudanu Południowego”

Sobota 13.08 - godzina 13:30 - Beata Lewandowska “Maski tańczą pod Baobabem”

Sobota 13.08 - godzina 15:00 - Joanna Pyrek - “Afrykańska magia i ceremonie - RPA i Swaziland” 

 

WARSZTATY BĘBNIARSKIE

W trakcie zajęć przyswoisz techniki gry na afrykańskich bębnach djembe. Skupimy się na wypracowaniu techniki gry, nauce tradycyjnych rytmów afrykańskich oraz budowaniu aranżacji. Zadbamy też o elementy solowych improwizacji, a całość urozmaicimy dobrą zabawą. Planujemy realizację 4 warsztatów. Po dwa warsztaty na każdy dzień. Jeden dla początkujących, drugi dla średniozaawansowanych.

Prowadzący:

Marek Ajsu Malinowski - multiinstrumentalista, instruktor, muzyk trójmiejskiego zespołu Cocodjembe. Współtwórca również takich projektów jak „Root Wise” oraz "Kompanija". Pozytywne wibracje reggae zabrały go do korzeni muzyki, gdzie pokochał naturalne brzmienie bębnów. Od tej pory skupił się wokół etnicznej muzyki perkusyjnej krajów Afryki Zachodniej. W świecie bębniarskim działa już ponad 11 lat, prowadzi warsztaty, organizuje eventy i animuje akcje społecznościowe.

Zapisy: drums@africanbeats.pl 

 

Harmonogram warsztatów:

12.08.2022

16:30 - Warsztaty dla Początkujących

19:00 - Warsztaty dla Średniozaawansowanych

 

13.08.2022

11:30 - Warsztaty dla Początkujących

17:00 - Warsztaty dla Średniozaawansowych 

 

WARSZTATY Z TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO

Zapraszamy na warsztaty taneczne, na których zgłębimy tajniki afro dance. Pozwolimy ciału wyrazić się w ruchu w rytm muzyki afrykańskiej. Zajęcia poprowadzą:

Magdalena Prieditis instruktorka, międzynarodowa, propagatorka zdrowego stylu życia i tańca z 30-letnim doświadczeniem. Twórczyni programów i szkoleń fitness zawierających elementy tańca i kultury afrykańskiej. Od ponad 20 lat propaguje i krzewi kulturę związaną z tańcem afrykańskim poprzez organizację szkoleń, kursów i codziennych zajęć. 

Anika Kamińska - tancerka, perkusjonalistka, założycielka zespołu Moribaya, wieloletnia nauczycielka tańca i gry na bębnach.

 

Piątek 12.08.2022

18:00 Warsztaty z Aniką Kamińską

 

Sobota 13.08.2022

13:30 Warsztaty z Magdaleną Prieditis

 

RYNEK AFRYKAŃSKI 

Wystawcy z rękodziełem afrykańskim. Afrykańska strefa gastronomiczna, napoje, dobra wszelakie. Kosmetyki, ubrania, biżuteria. Wyjątkowy i niepowtarzalny asortyment zapewni przeszło 40 wystawców, których pełną listę ogłosimy niebawem. Afrykański Market będzie wielką atrakcją naszego Festivalu. Zgłoszenia wystawców przyjmujemy na market@africanbeats.pl 

 

JOGA & MEDYTACJA 

Zajęcia z Jogi i Medytacji w sobotni i niedzielny poranek poprowadzi Beata Latos z B-less-ed yoga w Bieszczadach.

Przestrzeń na spotkanie się w ruchu, który prowadzi oddech. Joga to masaż miłości, który dajesz sam sobie, w efekcie której Twoje ciało jest rozluźnione i błogie, a Twój umysł rześki i spokojny. 

W praktyce jogi prowadzonej przez Beatę znajdziecie przestrzeń zarówno na podążanie za intuicją, lekkość i delikatność, a także siłę, uziemienie i zdecydowanie. Podczas zajęć doświadczycie przeplatających się sekwencji rozciągających i wzmacniających, w stylu Vinyasa Slow Flow. Praktyka jogi będzie zakończona sesją medytacji.  

Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 10:00.

 

STREFA CHILL-OUTU I IMPROWIZACJI MUZYCZNYCH

Połączymy się przy blasku palonego ognisk, gdzie muzycy afrykańscy wybrzmią z muzykami polskimi. Strefę poprowadzi ShataQS.

 

FIRE SHOW

Pokazy fire show zostaną wykonane będą przez najlepszych ogniomistrzów w kraju. Będą one wspaniałym uzupełnieniem afrykańskich dźwięków, płynących ze sceny. Pokazy trwać będą równolegle z odbywającymi się koncertami i rozpoczną się po godzinie 20:00. Będzie gorąco!

 

POLE NAMIOTOWE 

Specjalna strefa przeznaczona na rozbicie namiotów. Zapewniamy piękną, malowniczą okolicę, dostęp do strefy gastronomicznej oraz wszystkich festiwalowych atrakcji, w pełni wyposażoną strefą sanitarną oraz ochronę. 

 

BILETY

KARNET 2-DNIOWY

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek od godziny 15:00. Umożliwia wzięcie udziału we wszystkich aktywnościach zaplanowanych na całe 2 dni Festivalu oraz pozostanie na nim do niedzieli, do godziny 12:00. Daje też pierszeństwo w zajęciu i wyboru miejsca na polu namiotowym. 

Cena:

1 pula do 30.04.2022 r. - 240 PLN

2 pula do 01.07.2022 r. - 270 PLN

3 pula od 02.07.2022 r. - 300 PLN

4 pula od 10.08.2022 r. - 320 PLN

 

- Pole Namiotowe 2-dniowe - 25 PLN / namiot

- Dzieci do 6 roku życia - FREE

- Dzieci do 14 roku życia - 200 PLN / ulgowy

- Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 200 PLN / ulgowy

- Parking w cenie biletu

 

KARNET JEDNODNIOWY

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu na jeden dzień festivalu o dowolnej godzinie. Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na dany dzień.

Cena:

1 pula do 30.04.2022 r. - 160 PLN

2 pula do 01.07.2022 r. - 190 PLN

3 pula od 02.07.2022 r. - 210 PLN

4 pula od 10.08.2022 r. - 230 PLN

 

- Pole Namiotowe 1-dniowe - 20 PLN / namiot

- Dzieci do 6 roku życia - FREE

- Dzieci do 14 roku życia - 150 PLN / ulgowy

- Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 150 PLN / ulgowy

- Parking w cenie biletu

 

ARTYŚCI

OUMOU SANGARE (Mali)

Jedna z najbardziej znanych na świecie artystek afrykańskich. Jej debiutancki album "Moussoulou" z 1991 roku uznawany jest za absolutny klasyk afrykańskiego world music. Dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi oraz doborowi doskonałych muzyków artystka  zdobyła ogromną popularność poza granicami swojego kraju. W roku 2020 ukazał się jej znakomita płyta „Acoustic” natomiast już w kwietniu roku 2022 pojawi się nowy album zatytułowany „Timbuktu”, który promowany jest przez pierwszy singiel "Wassulu Don". Artystka powróciła w wielkim stylu, a my już w sierpniu usłyszymy ją na żywo. 

https://youtu.be/tulfimCd6JE

 

AMADOU & MARIAM (Mali)

Duet powstał w Bamako, stolicy Mali w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, a wiec ich historia liczy ponad 35 lat! Mariam Doumbia i Amadou Bagayoko to wyjątkowa muzyczna para. Poznali się w ośrodku dla niewidomych i połączyło ich uczucie i muzyka. Szybko zdobyli dużą popularność w całej Afryce Zachodniej. W połowie lat 90-tych postanowili przenieść się do Francji aby szukać nowych inspiracji i możliwości. Światowy rozgłos przyniosła im współpca z Manu Chao, która zaowocowała albumem Dimanche à Bamako. Przez całą swoją kaierę Amadou i Mariam z radością łączyli swoją historię miłosną z karierą muzyczną. W ich twórczości oprócz afrykańskiej muzyki można usłyszeć bogactwo eklektycznych brzmień gdzie tradycja afrykańska spotyka sę ze muzyką popularną świata zachodniego. Mówi się, że są najbardziej znanymi ambasadorami muzyki malijskiej i afrykańskiej na całym świecie. 

https://youtu.be/7fxL-sxN7fo

 

SONA JOBARTEH (Gambia)

Największa z afrykańskich artystek grających na harfie kora – instrumencie zachodnioafrykańskich griotów. Zapraszana na festiwale na całym świecie uznawana jest za jedną z ikon afrykańskiej muzyki. 

https://youtu.be/PtmmlOQnTXM

 

TAMIKREST (Mali/Algeria)

Tamikrest oznacza przejście w języku Tuaregów – koczowniczego ludu Sahary. Zespół łączy tuareską kulturę z dźwiękami i wizjami z innych części świata, napotkanymi w czasie niekończących się tras. W ich muzyce można odnaleźć dub, blues, psychodelię, funk, a nawet art-rock. Pochodzą z Kidal, na północnym wschodzie Mali, lecz wojna, prześladowania i kryzys polityczny zmusiły większość z nich do emigracji do Algierii. Ich trzeci album Chatma (2013) to w pełni przekonujący i poetycki dokument ich przeżyć. Chatma została numerem jeden na liście World Music Charts Europe, zajęła wysokie miejsca na listach Mojo, The Independent, fRoots, The Quietus i Uncut, a w 2014 Tamikrest został uznany najlepszą grupą na Songlines Music Awards. Na African Beats Festival zespół promować będzie swój najnowszy album zatytułowany Tamotait.

https://youtu.be/Ku8j3jFN4NA

 

OUM (Maroko)

Marokańska artystka, wokalistka i songwriterka, obdarzona niezwykle silnym, uwodzicielskim głosem, która w swej twórczości swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Oum to pierwsze słowo frazy „Oum el Ghait”, co oznacza „matka wyzwolenia”. Nazwę tę dawniej nadawano dziewczętom urodzonym na pustyni w dzień lub noc przy deszczowej pogodzie. Twórczość Oum jest absolutnie szczera, poruszająca i pełna zaangażowania społecznego. W tekstach artystka dotyka istotnych tematów. W utworach Oumm znajdziemy inspiracje jazzem, soulem, muzyką gospel i afrykańską, tradycyjną muzyką marokańską oraz rytmami Gnawy i Hassani, dzięki czemu artystka stała się ambasadorką kultury marokańskiej i nazywana jest marokańską divą.

https://youtu.be/297klwcKKmI

 

DIKANDA & Mustapha El Boudani (Polska & Maroko)

Dikanda to jeden z najważniejszych zespołów World Music w Polsce. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Zespół na ostatniej płycie "Devla Devla" nawiązał współpracę z marokańskim artystą Mustaphą El Boudanim, rdzennym mieszkańcem M'hamid El Ghizlane - wrót piasków Sahary. Śpiewając hipnotyczne piosenki w tradycyjnym języku Hassane wciąga On słuchaczy w trans niczym ruchome piaski, jednocześnie wnosząc do muzyki zespołu afrykańską energię. 

https://youtu.be/VQ_lRlDTflc

 

AFROTUBA (Polska)

Powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz korelacji z zamieszkałymi we Wrocławiu muzykami. Na sekcję rytmiczną składa się z czterech muzyków tj: zestaw perkusji afrykańskiej – bębny basowe dundun, bębny djembe, balafony oraz gitara basowa lub kontrabas. W sekcji dętej występują saksofony, trąbki i puzony w różnych kompilacjach. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion. Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie. Sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki łacińskiej i muzyki nowoczesnej.

https://youtu.be/rRcDeY-_lrs

 

THE AFRONAUTS (Polska/Maroko/RPA)

Jeden z najlepszych afrobeatowych zespołów w Polsce! Grupę tworzy ośmiu muzyków pochodzących z różnych zakątków świata, którzy zdobywają serca słuchaczy od pierwszego brzmienia. Zespół łączy to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Ich aranżacje rozgrzewają scenę do czerwoności. The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność, która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między sceną, a publicznością. Aktualnie w repertuarze zespołu są rdzenne hity afro beatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany oraz  autorskie kompozycje. 

https://youtu.be/hxBB5AKsjxI

 

MORIBAYA (Polska)

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do radycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii i radości z grania muzyki na żywo. Przez ponad 6 lat działalności zespół zdołał wypracować sobie pozycję na polskiej scenie zespołów z gatunku etno, world music.

https://youtu.be/CqnqwXzwd58

 

IFI UDE (Polska/Nigeria)

Artystka o polsko-nigeryjskich korzeniach. Niezwykle świadomie łączy wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej. Ifi eksperymentuje z muzyką na poziomie stylistyki, lecz sięga znacznie głębiej, niż bazując wyłącznie na multikulturowej podstawie. W jej utworach wyraźnie słychać elektroniczne motywy oraz nawiązywanie do tradycji etno oraz folku. W swoich utworach nie boi się poruszać tematów trudnych i takich, które zostawią nas z głową pełną wątpliwości. Ifi Ude, to z dnia na dzień coraz bardziej rozpoznawalna marka na naszej muzycznej scenie. Dalekie Lagos w Nigerii, afrobeat i spuścizna giganta Fela Kutiego, są w jej krwi i kodzie DNA. Do tego słowiańska żarliwość, muzykalność, spontaniczność.

https://youtu.be/CMje3U3pXIM

 

www.africanbeats.pl 

Organiatorem wydarzenia jest Agencja Perspektywy. 

www.agencjaperspektywy.pl

 

KONTAKT

africanbeatsfestival@gmail.com

 

Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

 

PARTNERZY:LOKAAH, AFRYKAMERA, HIT THE ROAD MUSIC STUDIO, WP.PL, B-LESS-ED YOGA

 

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/3074613849422197 

 

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2024

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Nigel Kennedy & Band “Spiritual Connection”

Szczecin, Łódź, Poznań

Zapraszamy na kolejną odsłonę koncertów z cyklu Ikony Jazzu.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!

Uwaga! Czas sesji koszyka wkrótce wygaśnie!
pozostało czasu:
00:00

pozycji w koszyku

suma:


Czas sesji upłynął. Aby dokonać zakupu biletów należy je ponownie dodać do koszyka.