Tytuł


"Ach jak przyjemnie...! Szlagiery dwudzestolecia" - WIDOWISKO MUZYCZNO-TANECZNE

"Ach jak przyjemnie...! Szlagiery dwudzestolecia" - WIDOWISKO MUZYCZNO-TANECZNE

Pomysł organizacji koncertu zrodził się z miłości do niepodległej, z potrzeby uczczenia tak ważnych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w wyjątkowy sposób.

Pierwsze takie widowisko wizualno-muzyczne odbyło się w czerwcu w Operze Leśnej w Sopocie. Cieszyło się ono wielką popularnością i okazało się wielkim sukcesem, dlatego koncert został dostosowany do sceny w Centrum św. Jana, gdzie zostanie wznowiony przez Nadbałtyckie Centrum Kulturyw ramach konferencji Cud jedności.

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego wraz z zespołem Zagan Acoustic, prof. Bogdanem Kołakowskim przy fortepianie oraz Zespołem Pieśni i Tańca UG „Jantar” (przygotowanie zespołu – Milena Jurczyk, koordynacja artystyczna – Barbara Madany) pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka zaprezentuje największe przeboje kinowe i estradowe dwudziestolecia międzywojennego w nowych aranżacjach Artura Jurka, do których choreografię z elementami gry aktorskiej przygotowała Beata Oryl.

Podczas wydarzenia będą prezentowane m.in. utwory, które powstawały do filmów i spektakli teatralnych, takie jak Baby, ach te Baby wykonywane przez Eugeniusza Bodo w filmie Zabawka (1933) oraz Już taki jestem zimny drań z Pieśniarza Warszawskiego (1934) Miłość Ci wszystko wybaczy Hanki Ordonówny z filmu Szpieg w masce (1933), czy Już nie zapomnisz mnie z komedii Zapomniana melodia z 1938 roku.

Wystąpi:
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego
Zagan Acoustic w składzie Paweł Zagańczyk – akordeon, Jarosław Stokowski – kontrabas, Dawid Głowacki – klarnet, Joachim Łuczak – skrzypce
prof. Bogdan Kułakowski – fortepian
Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar”
Dyrygent Marcin Tomczak

 

Polub Nas


Proponujemy również


Wilki Akustycznie

Stary Maneż, Gdańsk

Zespól Wilki w tym roku obchodził 25- lecie działalności, ale wciąż szuka nowych…

Wilki Akustycznie

Progresja, Warszawa

Zespól Wilki w tym roku obchodził 25- lecie działalności, ale wciąż szuka nowych…

Dynamiczna akcja, różne odcienie absurdu, czyli Mayenburg w najlepszym wydaniu Bilety: 40 zł…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!