MAYDAY 2 – Caught in the net


Trójmiejska Agencja Artystyczna ma przyjemność zaprosić na trójmiejską adaptację kontynuacji jednej z najśmieszniejszych komedii świata "Mayday 2". Przed wami dalsze przygody taksówkarza - bigamisty. Premiera spektaklu już 12 czerwca w Scena Teatralna NOT w Gdańsku.
więcej...


 

 


 


Scena Teatralna NOT
ul. Rajska 6, 80-850 GdańskWYBIERZ TERMIN


Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet

Kup bilet


OPIS

W rolach głównych wystąpią znani i lubiani aktorzy z trójmiejskich teatrów, a za reżyserię odpowiedzialny będzie Stefan Szaciłowski, specjalista od wystawiania sztuki Mayday w różnych częściach naszego kraju.   

"MAYDAY" to składająca się z dwóch części, niezwykle zabawna sztuka teatralna, okrzyknięta najlepszą współczesną komedią omyłek. Obok innych sztuk Ray'a Cooney'a, brytyjskiego mistrza farsy, podbiła serca widzów Europy Zachodniej oraz Broadway'u. Od czasu polskiej prapremiery w 1992 roku była w repertuarze ponad dwudziestu polskich teatrów. Przez swój inteligentny komizm nieustająco prowokuje teatralnych twórców do wciąż nowych inscenizacji. Dzięki znakomitemu połączeniu humoru sytuacyjnego z komizmem językowym, absurdalnych zwrotów akcji z błyskotliwymi i ciętymi dialogami, nieustannie cieszy się olbrzymim powodzeniem i rozśmiesza do łez szerokie kręgi publiczności, a niektóre jej wystawienia grane są już ponad tysiąc razy!
„MAYDAY 2” to dalsze perypetie taksówkarza – bigamisty. Od wypadku, który nieomal doprowadził do końca szczęśliwego życia u boku dwóch żon mija kilkanaście lat. Córka z jednego małżeństwa i syn z drugiego przez przypadek poznają się w Internecie. Zawartą tam znajomość postanawiają kontynuować w „realu”. I znów straszliwa tajemnica taksówkarza może ujrzeć światło dzienne... „MAYDAY 2” jest grany w teatrach w Europie i w Polsce z tym samym powodzeniem co „MAYDAY”. Ilość przedstawień przekracza w każdym mieście kilkaset odsłon. Pierwsza część grana w Trójmieście zgromadziła blisko 40-tysięczną widownię. „MAYDAY 2 – Cought in the net” będzie pierwszą produkcją drugiej części farsy w Trójmieście, co może przyczynić się do dużego zainteresowania spektaklem. Dodatkowym atutem spektaklu jest przeniesienie fabuły na grunt polski. Akcja sztuki tak jak w „MAYDAY” będzie odgrywać się w Trójmieście.

Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Obsada: Beata Buczek - Żarnecka, Mariusz Żarnecki, Anna Kociarz, Maciej Konopiński, Maciej Sykała, Slawomir Banaś, Martyna Gogołkiewicz
Autor Tekstu: Ray Cooney, Przekład: Elżbieta Woźniak, Kostiumy: Katarzyna Piątek, Scenografia: Maja Zaleska, Producent Wykonawczy/Koordynator Artystyczny: Piotr Plichta
Producent: Trójmiejska Agencja Artystyczna
Partnerzy:
Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Perspektywa Kultury, Kombox, Zatoka Sztuki, Prestiż
Prawa autorskie Autora Sztuki w Polsce reprezentuje Agencja ADIT.
„Akcja już zupełnie absurdalna. No, ale to Cooney: mistrz nad mistrze.” – Krystyna Janda

 

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!