DNI KRYTYKI FILMOWEJ W GDYNI 2019Dni Krytyki Filmowej w Gdyni to druga edycja nowego wydarzenia filmowego, które po raz pierwszy odbyło się w 2017 roku a którego celem jest prezentacja wybitnych filmów współczesnych w formule omówień, dyskusji i paneli prowadzonych przez najważniejszych krytyków i dziennikarzy filmowych z Polski.

Program II edycji Dni Krytyki Filmowej to połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dających możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej również publiczności. W przeglądzie znajdą się wybitne tytuły kina autorskiego, które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, takich jak Cannes, Berlinale, Wenecja, w tym również statuetkami Oskara, BAFTY i Europejskich Nagród Filmowych.

Dla młodszej publiczności zorganizowane zostaną pokazy specjalne z wykładami ekspertów, twórców a także warsztaty edukujące w zakresie analizy i oceny dzieła filmowego.

Przegląd odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia 2019 w Gdyńskim Centrum Filmowym a część warsztatowa w dniach 3-4 kwietnia w Konsulacie Kultury.

wydarzeń: 0


Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!