Tytuł


Siesta w Drodze - Yasmin Levy
3

Siesta w Drodze - Yasmin Levy

Zapraszamy na koncert z cyklu Siesta w Drodze, którego bohaterką będzie Yasmin Levy. Ta niesamowita wokalistka odwiedzi Gdańsk 9 grudnia, by w klubie Stary Maneż ponownie zaśpiewać dla polskiej publiczności. Wydarzenie poprowadzi Marcin Kydryński.

Bilety od 120 do 200 PLN

Wybierz terminYasmin Levy jest dzisiaj najbardziej wielbioną wokalistką z Izraela, która czerpie swe inspiracje z wielokulturowego bogactwa Żydów Sefardyjskich, Turcji (skąd pochodzi jej ojciec, uznany kompozytor i kantor) oraz flamenco, którego uczyła się w Sewilli. Yasmin korzysta z tej tradycji, tworząc własne piosenki, dzięki czemu możemy spodziewać się szczególnie barwnej mieszanki kulturowej podczas Jej koncertu w klubie Stary Maneż.

Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już XII edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival w Gdańsku.Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów."

Siesta w Drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Noa, Richard Bona, Jehro a także wielu luzofońskich artystów jak Pedro Moutinho, Camane, Nancy Vieira, Sara Tavares, Mayra Andrade, Tcheka.

Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi – mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki.

Yasmin Levy urodzona w Jerozolimie piosenkarka wykonuje muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, języku hiszpańskich żydów. Już w wieku 6 lat zaczęła uczyć się gry na pianinie. Kiedy skończyła 20 lat postanowiła, że swoje życie chce związać ze śpiewaniem. Zaczęła od małych, lokalnych koncertów. W 2002 roku udało jej się wystąpić na Muzycznych Targach Expo – Womex i od tego momentu rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera. Pierwszy album Romance & Yasmin z 2004 roku, dostał nominację do World Music Award, w kategorii „najlepszy debiut” w plebiscycie organizowanym przez magazyn muzyczny fRoots i programu BBC Radio. Kolejne albumu potwierdziły wyjątkowy kunszt artystki, która z miejsca stała się kochana i rozpoznawalna wśród fanów World Music na całym świecie. Do tej pory wokalistka wydała sześć płyt. Na koncercie w Gdańsku usłyszymy największe przeboje Yasmin oraz materiał z najnowszego albumu "Tango". Na pewno nie zabraknie również najbardziej popularnego utworu piosenkarki zatytułowanego „La Alegria”, który na Youtube ma już ponad 2 mln wyświetleń.

Lista punktów sprzedaży w całym kraju dostępna pod linkiem:
https://www.interticket.pl/partners

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl

 

Polub Nas


Proponujemy również


DIKANDA

Stacja Orunia, Gdańsk

Zapraszamy na koncert zespołu Dikanda! Grupa wraca do Trójmiasta, aby promować swój najnowszy…

Królowa Fado MARIZA

Filharmonia Bałtycka, Gdańsk

MARIZA – "największa sława stylu fado, skarb narodowy Portugalii". Współpracowała z takimi artystami…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!