Tytuł


Wieczór z Gordonem Haskellem

Wieczór z Gordonem Haskellem

Zapraszamy Państwa na ekskluzywny, kameralny koncert Gordona Haskella w Harry’s Art&Cafe.

Gordon Haskell

Muzyk, kompozytor oraz wokalista, przed laty członek legendarnej angielskiej grupy King Crimson, w której był wokalistą oraz grał na gitarze basowej. Obecnie występuje pod własnym nazwiskiem z autorskim programem.

W połowie lat 60. Haskell współpracował z różnymi zespołami, od amerykańskiej grupy League of Gentlemen, poprzez zespół Quotations z Liverpoolu, aż do trochę psychodelicznego Les Fleur de Lys (zespół występował kilka razy z Jimim Hendriksem). Pod koniec lat 60. wydał pierwszy solowy album  „Sail In My Boat” (1969). W 1970 roku dołączył do grupy King Crimson, zastępując basistę i wokalistę Grega Lake’a. Nagrał z nimi najlepiej przyjęte albumy – „In The Wake Of Poseidon” z 1970 roku i „Lizard” z 1971. Wkrótce jednak Haskell porzucił zespół.

W 1971 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Atlantic i Ahmetem Ertegunem. Arif Mardin (producent m.in. Norah Jones) wydał jego drugi krążek „It Is And It Isn’t”. Od tamtego czasu artysta nagrał wiele albumów, zbyt wiele by móc je wszystkie wymienić. Co ciekawe, wszystkie jego płyty i utwory nagrane z Les Fleur de Lys wciąż przyciągają uwagę i stale sprzedają się na całym świecie. Przełom nastąpił w 2001 roku, kiedy Gordon Haskell wydał singiel „How Wonderful You Are” i album „Harry’s Bar” w 2002 roku. Dwie płyty zajęły drugie miejsce na liście przebojów i sprzedawały się przez kolejne osiem lat według zestawienia Amazon.   Nowy album, z którym wokalista zawitał do Polski „One Day Soon”, znacznie różni się od poprzednich, chociaż można w nim odnaleźć subtelne nawiązania do wcześniejszych krążków. Łączy w sobie wszystkie aspekty wokalisty: talent muzyczny, nadzwyczajne umiejętności pisania tekstów, wiedzę o świecie i wspaniały głos, który zyskał dzięki doświadczaniu tego świata… W rzeczywistości są to 44 lata doświadczania, rozwoju, obserwacji i odkrywania samego siebie.

Koncert o godz. 17:45
Bilety:-Siedzące: 150zł

Koncert o godz. 20:30:

Bilety:

-Siedzące: 150zł
-Siedzące VIP: 250zł - miejsce przy stoliku 2 osobowym, 0,5 butelki wina lub wina musującego (1 butelka na parę), deski serów, miseczki oliwek.

Uwaga, w trakcie trwania koncertu bar będzie nieczynny.
Obsłużone zostaną tylko te osoby, które podejdą minimum 30 minut przed rozpoczęciem koncertu.

Polub Nas


Proponujemy również


35. Festiwal DŹWIĘKI PÓŁNOCY

Centrum św. Jana w Gdańsku

„Dźwięki Północy” są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!