Tytuł


VibrasoniQ / koncert

VibrasoniQ / koncert

Żeńska grupa VibrasoniQ w składzie Beata Bartelik,Gabriela Kucz, Marzena Sikała i Magdalena Lachowicz, prezentuje styl pop-electronic z elementami jazz/ethno/folk. Kapela łączy elektronikę (klawisze,efekty komputerowe) z brzmieniem fletów, skrzypiec i melodyjnym głosem wokalistki. Projekt wypełniają kolorowe i niebanalne teksty piosenek, co w efekcie tworzy ciekawą muzycznie całość.

Żeńska grupa VibrasoniQ w składzie Beata Bartelik Beata Bartelik singer,Gabriela KuczMarzena Sikała i Magdalena Lachowicz, prezentuje styl pop-electronic z elementami jazz/ethno/folk. Kapela łączy elektronikę (klawisze,efekty komputerowe) z brzmieniem fletów, skrzypiec i melodyjnym głosem wokalistki. Projekt wypełniają kolorowe i niebanalne teksty piosenek, co w efekcie tworzy ciekawą muzycznie całość.
Niejednoznaczny styl muzyki VibrasoniQ, szukanie oryginalnych środków wyrazu oraz niechęć do kompromisów muzycznych, w przeszłości były nieraz powodem kontrowersji. Na jednym z dość ortodoksyjnych festiwali folkowych zespół otrzymał nagrodę specjalną "za odwagę w muzycznych poszukiwaniach oraz przełamywaniu stereotypów". Dziewczyny z VibrasoniQ grają ze sobą i przyjaźnią się od wielu lat. Mówią o sobie: „jesteśmy zespołem pozytywnych wibracji muzycznych i nie tylko".
Skład zespołu: 
BarbieQ czyli femme fatal o zmysłowym głosie, odpowiedzialna za teksty i muzykę do piosenek - gra na flecie i szałamai, słowem oszałamia ;-); 
Fifoolplayer - flecistka prosta o przestrzeni zakrzywionej - jej żywioł to flety, wideoklipy i dowcip, także śpiewa; 
Vaness@mail czyli skrzypaczka-roztrzepaczka, ale podwójnie uduchowiona - używa przeszkadzajek, gardła i feelingu; 
Dj Mojo, pianistka z umysłem komputerowym - uruchamia bazę kompozytorską, elektronikę i efekty oraz szept.
Na zachętę proponujemy wideoklip autorstwa flecistki Gabrysi Kucz "Spacer z Gryfem": https://youtu.be/EMC9JD6c2Ak

Polub Nas


Proponujemy również


John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

Wilki Akustycznie

Progresja, Warszawa

Zespól Wilki w tym roku obchodził 25- lecie działalności, ale wciąż szuka nowych…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!