Tytuł


Ventolin + Żal

Ventolin + Żal

31 marca w Teatrze na Plaży to spotkanie z muzyką elektroniczną. Podczas jednego wieczoru na sopockiej scenie wystąpi czeski artysta Ventolin oraz warszawski duet Żal.

Rodzaje biletów


30.00 PLN
Kategorie cenowe: 2

Wybierz terminVentolin to elektroniczny projekt muzyczny Davida Doubeka, na co dzień wykładającego antropologię kulturową na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Rozpoczęta w 2007 roku jego elektroniczna przygoda to żywe, niekomputerowe, w pełni analogowe taneczne doświadczenie.

Ventolin kocha stare samplery, analogowe syntezatory i archaiczne automaty perkusyjne. Nie może żyć bez surowych dźwięków Detroit techno, Italo i Indian disco z lat 80. Rozpływa się w analogowej szorstkości, hałasie i niedoskonałościach.

Teledysk do utworu Disco Sciencemając ponad milion wyświetleń na YouTubie i Facebooku stał się wielkim alternatywnym hitem w Czechach i Europie.

Trasa koncertowa Vitajte po wydanym albumie była wielkim sukcesem na czeskiej alternatywnej scenie; występy w miastach i miasteczkach na terenie Czech i Słowacji przyciągnęły setki, a w Pradze nawet ponad tysiąc osób.

Najnowsza trasa pod życzeniową nazwą „Rasisti pojebte seto” to  wiele wyprzedanych koncertów i wspaniałe reakcje odbiorców.

Więcej o artyście:

https://www.facebook.com/ventolincz/

https://ventolin1.bandcamp.com

 

ŻAL - Duet elektroniczno – wokalno- gitarowy nastawiony na szybki sukces na międzynarodowej scenie muzycznej. Grają sympatyczną taneczno-piosenkową muzykę dobrą do nucenia i stukania nóżką.
Wintydżową taneczną elektronikę rodem z lat 80 okraszają brudnymi gitarowymi solówkami. Muzyka ta przywodzi na myśl takie klasyki jak New Order, Bronski Beat, Massive Attack czy David Bowie.

W ich instrumentarium wchodzą: analogowa drummaszyna, monofoniczny analogowy syntezator i pętle nagrane na ciepłych analogowych syntezatorach, oraz gitara i wokal.

14 września światło dzienne ujrzał album “Teodor” nakładem niezależnego wydawnictwa Serious Records. Nie zabrakło na nim kolaboracji i współpracy z innymi artystami. W nagraniach między innymi brał udział DJ MO, Alicja Boratyn czy zespół Shivers & Shakes.

“(…) na swoim pierwszym krążku odcisnęli fascynację krautrockową repetycją, synteza-torowymi pasażami i chwytliwymi refrenami. Powstały efekt jest wielobarwny, nieoczywisty i przywodzi na myśl skojarzenia z New Order, Bronski Beat czy Davidem Bowie.”S. Bryś

“ŻAL wpisuje się w trend czerpania z muzyki i estetyki lat 80. i 90., jednocześnie doskonale wykonując swoją pracę, gdyż produkcja jest niemal bez zarzutu.”P. Miedzińska

“…ŻAL przez ponad godzinę bawi się z nami w “Teodorze” w wywoływanie starych duchów, (…) są w tym na tyle przekonujący, że po każdym kolejnym utworze chce się sprawdzić, co przy-gotowaliw następnym….” T. Doksa

Jakub Buchner (wokal i gitara) – Miłośnik dźwięku, pełen spokoju i pogody ducha. Gitarzysta, wokalista, zazwyczaj kompozytor, lub współkompozytor utworów i współaranżer. Zaczynał w zespole Dorób Psu Ogon (w składzie z Tymonem Bryndalem i Jakubem Kostrzewą-Dawidziukiem) , grającym muzykę improwizowaną, następnie stworzył punkowy skład Mata Hari (w składzie z Aleksandarem Ćirliciem i Łukaszem Wolniakiem) , a potem współtworzył Wicked Giant (w składzie z Alicją Boratyn, Aleksandrem Żurowskim i Matthew Cowey). Brał udział w nagraniach dwóch płyt Warsaw Improvisers Orchestra (pierwsza to: ,,CWS 14_03_2015”, a druga prawdopodobnie zostanie wydana pod koniec 2018 roku). Roku Pańskiego 2016 rozpoczął z Aleksandrem Żurowskim prace jako duet ŻAL z którym 14 września 2017 roku, wydał na świat płytę ,,Teodor” (którą obecnie promują).

Aleksander Żurowski (elektronika) – Warszawski muzyk. Pianista i syntezatorzysta. Zaczynał od klawiszy, aktualnie bardziej interesują go zagadnienia produkcyjne niż wirtuozeria instrumentalna. Uczestniczył w wielu projektach eksperymentalno – improwizowanych, mocno związany z klubem Eufemia i cyklem Impro Miting.Z Dj’em Mo z RECOGNITION tworzy klubowy duet Steam, z Jakubem Buchnerem gitarowo -elektroniczny duet ŻAL, kolaborował również z Hanimal. Partycypuje w mocno uduchowionym i transowym projekcie Chryste Panie. Żurowski ma swój wkład w sztukę teatralną. Jest autorem i wykonawcą oprawy dźwiękowej do spektaklu “Jeden Gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego wyprodukowanego przez Nowy Teatr. Od kwietnia 2017 roku gra też z Baaschem. Ostatnio interesują go liczne zagadnienia psychoakustyczne, oraz klasyczne analogowe dźwięki z minionych lat.

Polub Nas


Proponujemy również


Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!