Tytuł


Teatroteka: Prawda

Teatroteka: Prawda

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na nowy cykl teatralno – filmowy pt. TEATROTEKA.

Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących  twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

PRAWDA

Dramat psychologiczny o podłożu kryminalnym. Historia człowieka oskarżonego o zabójstwo młodej sąsiadki 22 lata po dokonaniu morderstwa. Bohater, będący już zupełnie innym człowiekiem, mający własną rodzinę, dla której aresztowanie go musi być szokiem, nie przyznaje się do winy, choć poszlaki przemawiają przeciw niemu. Czy zadziałał u niego „mechanizm wyparcia”, czy jest niewinnie oskarżony przez nieudolny aparat ścigania?

To także dramat społeczny ukazujący bezmiar niezawinionej krzywdy i wykluczenie społeczne członków rodzin osób oskarżonych, sądzonych i skazanych.

Występują:
Łukasz Simlat (Jacek),
Aneta Todorczuk-Perchuć (Anna),
Krzysztof Szczepaniak (Mateusz),
Lidia Sadowa (Pani Komisarz),
Beata Fudalej (Pani Prokurator),
Dominika Krzymowska (Justyna).

AUTOR TEKSTU: Jarosław Jakubowski,
REŻYSERIA: Adam Wojtyszko,
ZDJĘCIA: Wojciech Suleżycki,
SCENORGRAFIA: Paulina Czernek-Banecka,
KOSTIUMY: Elżbieta Radke,
MUZYKA: Irina Blokhina,
MONTAŻ: Jakub Motylewski,
DŹWIĘK: Aleksandra Pniak, Michał Robaczewski,
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski,
KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz,
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik,
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko,    
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus.

ROK PRODUKCJI: 2016

ADAM WOJTYSZKO - REŻYSER
Reżyser teatralny i filmowy. Jest autorem słuchowisk radiowych, tekstów scenicznych oraz scenariuszy do seriali telewizyjnych takich jak: „Na Wspólnej”, „Pensjonat pod Różą”, „Kacperiada” oraz filmów fabularnych: „Święty interes” i „Za niebieskimi drzwiami”. Był II reżyserem na planie „Świętego interesu” oraz seriali: „Ludzie Chudego” i „Doręczyciel”. Ma w dorobku kilka ról aktorskich w serialach („Dom”, „Na dobre i na złe” i in.), współpracę scenariuszową oraz reżyserską. Jest współautorem dramatu „Powidoki”, na podstawie którego powstał spektakl Teatru Telewizji i który został uhonorowany „za oryginalny polski tekst dramatyczny” nagrodą na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV „Dwa Teatry” (Sopot, 2010).

JAROSŁAW JAKUBOWSKI - AUTOR
Urodził się w 1974 roku w Bydgoszczy. Poeta, prozaik, dramatopisarz, dziennikarz. Studiował budownictwo na Politechnice Gdańskiej i politologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autor kilku tomów wierszy, między innymi: „Pseudo”, „Ojcostych”,  „Święta woda”, „Światło w lesie”, prozy: „Slajdy”, „Cyryl, dlaczego to zrobiłeś?”, „Oczy pełne strachu”, „Rzeka zbrodni” oraz wyboru sztuk teatralnych „Generał i inne dramaty polityczne”. Czterokrotny laureat nagrody Strzała Łuczniczki za najlepszą bydgoską książkę roku – ostatnio za wybór wierszy „Światło w lesie”. Jako dramaturg debiutował w 2007 roku w Laboratorium Dramatu w Warszawie czytaniem scenicznym sztuki „Dom matki”. Na polskich scenach odbyły się premiery szeregu jego sztuk, w tym: „Generała”, który zdobył Grand Prix Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych „Raport” w Gdyni w 2011 roku oraz „Wiecznego kwietnia”, za który zdobył Nagrodę Główną Konkursu Metafory Rzeczywistości 2012 w Poznaniu. W 2016 roku jego sztuka „Viva Violetta!” została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na sztukę teatralną inspirowaną życiem i twórczością Violetty Villas.

Współpracownik Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Koronowie.

Polub Nas


Proponujemy również


John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

John Scofield w Gdańsku

Stary Maneż, Gdańsk

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem bohaterem wieczoru będzie…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!.