Tytuł


Spektakl "Wierna wataha"

Spektakl "Wierna wataha"

Małe miasteczko i dwie rodziny od pokoleń oddające swoich synów na służbę Kościołowi w przekonaniu, że dzięki temu chronią lokalną społeczność „od powietrza, głodu, ognia i wojny”.  więcej

Rodzaje biletów


30.00 PLN
miejsca nienumerowane

Wybierz termin

Przychodzi jednak pokolenie, w którym rodzą się wyłącznie córki, a przeznaczona na świętą dziewczynka wcale nie ma ochoty, by ją złożono w ofierze… Przepełniony emocjami, bardzo aktorski spektakl o nieuniknionym konflikcie między jednostką a wspólnotą. Kolejne dzieło duetu PiK i zaproszonych artystów.

Spektakl Wolaka i Dworak został nasycony podniosłą symboliką. Znakomite, majestatyczne, wzbudzające niepokój animacje Justyny Sokołowskiej nawiązują do sakralnego malarstwa, motywów biblijnych i mitologicznych. […] Szamaństwo. Akustyczno-wizualna psychodelia. A im bliżej finału, tym mroczniej, aż po oniryczne sceny, w których ludzie przemieniają się w zwierzęta, zwierzęta w ludzi, a woda miesza się z krwią. […] Dzięki symbiozie realizatorów, znakomitemu zespołowi Teatru Modrzejewskiej, powstał frapujący, perfekcyjnie wymyślony i zagrany spektakl.

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl

Polub Nas


Proponujemy również


Występuje: Krystyna Janda (OCH Teatr/Fundacja Krystyny Jandy na rzecz Kultury)

Romantyczny balet w dwóch aktach. Arcydzieło sztuki baletowej!

W REŻYSERII WOJCIECHA MALAJKATA

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!