Tytuł


Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 1

Sopot Jazz Festival 2020 - Dzień 1

„Trzy Korony” - Maciej Obara (Polish) Quartet

„Slavic Spirits” - EABS 

Pierwszy dzień to występ cenionego już w Europie kwartetu Macieja Obary oraz zespołu EABS, który idzie w kierunku bardziej eklektycznego traktowania muzyki, łącząc muzykę elektroniczną z jazzem.

Kwartet Obary jest zespołem wyjątkowym, który tworzy muzykę wielowarstwową. To sojusz niezwykle indywidualnych osobowości – instrumentalistów, którzy oddali się współpracy w grupie, jednocześnie potrafiąc odnaleźć przestrzeń do własnej ekspresji. Doskonałą równowagę dla intensywnego brzmienia saksofonu altowego Obary, oscylującego między liryzmem i wybuchowością, stanowi Dominik Wania, pianista o doskonałej technice i klasycznym wykształceniu. Obara i Wania to „improwizatorzy o kosmicznej energii”, jak określił ich John Fordham z „The Guardian”.

Wrocławska formacja EABS, czyli Marek Pędziwiatr, Paweł Stachowiak, Jakub Kurek, Olaf Węgier, Marcin Rak i Spisek Jednego (Piotr Skorupski) przyjedzie z najnowszym krążkiem „SLAVIC SPIRITS”. Muzycy skoncentrowali się na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej, jednocześnie zastanawiając się nad współczesną duchową kondycją Polaków. Główną inspiracją dla tego albumu jest enigmatyczna “słowiańska melancholia”, którą zespół starał się odszukać we własnym DNA.

 

Polub Nas


Proponujemy również


Grzegorz Turnau

Stary Maneż, Gdańsk

Grzegorz Turnau – pisze i wykonuje piosenki od ponad trzydziestu, a nagrywa je…

Drogie Panie, Drodzy Panowie!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!