Tytuł


Śmiertelnie trudna gra (Teatr 21)

Śmiertelnie trudna gra (Teatr 21)

Reżyseria: Justyna Sobczyk
Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
Scenografia/kostiumy/światło: Agata Skwarczyńska
Występują: Magdalena Świątkowska, Justyna Wielgus
Muzyka na żywo: Saba Litwińska
Obsługa światła: Sebastian Klim
Produkcja: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Partnerzy: Instytut Teatralny, Fundacja Win-Win
Premiera: 21 września 2013 r., Instytut Teatralny w Warszawie
Copyright: Wolf Erlbruch, Ente Tod und Tulpe; ©Verlag Antje Kunstmann GmbH, München 2007

Gąska Klementyna pewnego dnia spotyka Śmierć. Na ten widok dostaje gęsiej skórki, ale nie ucieka, nie krzyczy... Zresztą Śmierć wygląda inaczej, niż spodziewała się Klementyna: nie trzyma w ręku kosy, nie jest ani stara, ani brzydka, lubi spacerować i rozmawiać o słodyczach. Między dwiema bohaterkami rodzi się relacja, poznają się coraz lepiej i głębiej. 

- Wyszłyśmy od tematu śmierci, a zaczęłyśmy przyglądać się życiu, jego regułom, tej naszej codziennie grze w klasy. Z muzyczno-ruchowych improwizacji powstał spektakl nie tylko o odchodzeniu, ale o twórczej obecności w świecie pełnym wyzwań – mówi Justyna Sobczyk, reżyserka.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy

Spektakl dla dzieci od 6 do 9 lat.

Teatr 21 działa w Warszawie od 2005 roku. Jego Aktorami są przede wszystkim osoby z zespołem Downa i autyzmem. Grupa działała początkowo przy Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Z czasem zabawa w teatr zmieniła się w pracę, za którą dziś aktorzy teatru otrzymują wynagrodzenie. Teatr 21 jest obecnie organizacją pozarządową, która oprócz działalności artystycznej, tworzenia spektakli dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajmuje się również edukacją, pedagogiką teatru, działalnością wydawniczą, organizuje konferencje, wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach. 

Spektakle Teatru 21 prezentowane były w wielu warszawskich teatrach i instytucjach (Teatr Dramatyczny, Teatr Studio, TR Warszawa, Muzeum POLIN, Instytut Teatralny). W swoim repertuarze teatr ma również przedstawienia koprodukowane z Teatrem Powszechnym („Superspektakl”) czy Nowym Teatrem („Indianie”). Grupa występowała na festiwalach w Polsce (m.in. Wrocław, Poznań, Gdańsk, Łódź, Białystok, Lublin) i za granicą (Praga, Berlin, Helsinki, Freiburg).

Z Teatrem 21 współpracują artyści, edukatorzy, pedagodzy teatru i badacze działający na co dzień w instytucjach kultury w całej Polsce. Grupę od samego początku prowadzi Justyna Sobczyk, pedagożka teatru i reżyserka.Polub Nas


Proponujemy również


Skrzypek na dachu

Teatr Muzyczny w Lublinie

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie…

BASIA

Stary Maneż, Gdańsk

Już w listopadzie Basia wystąpi w gdańskim Starym Maneżu!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!