Tytuł


ShataQS - Fenix Live - Gdańsk

ShataQS - Fenix Live - Gdańsk

Zapraszamy na koncert ShataQS w Gdańsku!  więcej

Wybierz terminShataQS to wyjątkowa artystka, która w ubiegłym roku obdarzyła nas magicznym albumem, zatytułowanym "Fenix". Ta akustyczna płyta wyróżnia się etniczno-trasnowym brzmieniem oraz inspirującą i poruszającą warstwą tekstową. Ten album to jedna z najlepszych rzeczy, jaka przytrafiła się polskiej muzyce w 2019 roku. Po długiej podróży Fenix w końcu przyleci do Gdańska, by premierowo zabrać was w piękny rejs, w przyjaznej człowiekowi częstotliwości 432Hz. Do zobaczenia!

Bilety w przedsprzedaży od 1 kwietnia w bileteriiInterTicket Polska.
70 PLN przedsprzedaż / 80 PLN w dniu koncertu.
W sprzedaży tylko 250 biletów!

SKŁAD ZESPOŁU:
ShataQS - wokal
Kasia Pakosa - wokal wspierający
Maciek Czemplik - gitara
Bartek Chojnacki - Kontrabas
Eddy - Perkusja
Urszula Górska - szejkery

Fenix to druga autorska płyta ShataQS, która ujrzała światło dzienne 29 marca 2019 a koncert premierowy inaugurował zakończenie Przeglądu Piosenki Aktorskiej PPA w Teatrze Capitol we Wrocławiu. Wybitny perkusjonalista Jose Torres opisał ją następującymi słowami: “Fenix to wyjątkowa plyta. Właściwie to nie tylko płyta, muzyka, tekst. Jest to dla mnie pewna forma uświadomienia w jakim świecie żyjemy. Ile rzeczy nam ucieka i ile moglibyśmy zrobić dla świata. Ta płyta to głębokie spojrzenie na elementarne prawdy, zapomniane przez wielu ludzi w dzisiejszym społeczeństwie. Fragment "nie musisz być bohaterem dla całego świata, wystarczy być przykładem dla jednostki” ma bardzo aktualne znaczenie. Polecam "

“Fenix” opowiada o przemianach, o budowaniu własnej rzeczywistości a przede wszystkim o ujarzmianiu Ego by mogło zaistnieć Ja. W całości nagrana jest w języku polskim w przyjaznym dla człowieka stroju 432Hz przy użyciu instrumentów akustycznych okraszona ciekawymi transowymi rytmami oraz elementami etnicznymi, co daje słuchaczowi duży komfort pulsującej wibracji w delektowaniu się nią. Tu nie ma chwili na nudę, tu sięga się po obcowanie w tu i teraz. Współtworzyli ją wrocławski gitarzysta, kompozytor oraz producent Maciek Czemplik, Perkusjonista i aranżer o południowych korzeniach Eddy oraz wrocławski kontrabasista Bartek Chojnacki. To połączenie kilku unikatowych energii muzycznych dzięki, którym płyta ma wyjątkowe brzmienie .

Sama artystka o swojej płycie mówi tak: “Praca nad Fenix’em trwała 3 lata, bardzo starannie pracowałam nad treścią oraz brzmieniem. Cała część wokalno-liryczna jest moim pierwszym dotychczas krokiem, który skierowałam w stronę moich słowiańskich korzeni. To bardzo wyjątkowy czas odkrywania źródeł własnego istnienia, odkrywania bardziej naturalnych dla mnie brzmień własnego głosu. Każdy utwór bacznie analizowałam pod kątem wibracji brzmienia słowa. Ważne jest dla mnie by treści powtarzane wielokrotnie jak refreny były treściami budującymi, mantrami skupiającymi słuchacza w kierunku budowania tego czego chcemy a nie walki przeciwko temu co nam nie służy. Nie w każdym utworze udało mi się użyć słów o pozytywnym znaczeniu natomiast w całości utwory mają pozytywny, budujący wydźwięk. Wierzymy, że płyta ma do zaoferowania naszej społeczności coś wyjątkowego, coś co zdaje się jest nam obecnie potrzebne. “

Teledyski:
ShataQS - "Światło"https://youtu.be/62QavrMmGGo
ShataQs - "Fenix"https://youtu.be/eI5nODqanmI

Organizator:Agencja Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Strona zespołu:www.ShataQS.com 


Regulamin koncertu

Polub Nas


Proponujemy również


ShataQS - Fenix Live - Gdańsk

Klub Parlament, Gdańsk

Zapraszamy na koncert ShataQS w Gdańsku!

To będzie wyjątkowy koncert z racji podwójnego Jubileuszu - piąta rocznica inauguracji cyklu…

Szymon Morus (dyrygent) Aleksandra Świgut (fortepian)

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!