Tytuł


Polskie rymowanki albo ceremonie - spektakl

Polskie rymowanki albo ceremonie - spektakl

Zapraszamy na ostatni spektakl realizowany w ramach ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA.

Już 25 listopada 2020r. o godz. 18.00 na deskach Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowany zostanie spektakl „Polskie rymowanki albo ceremonie” w wykonaniu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Jak mówi sam autor: niepokojące flow. Tekst krążący wokół dobrze nam znanych rodzinnych ceremonii, na których spotykają się członkowie rodziny. Główny bohater z ciekawością i czułością poznając historie swoich przodków, próbuje odnaleźć własną tożsamość. Konfrontacja pokolenia lat 90-tych z tym, co przekazano im w genach, wspomnienia i wyobrażenia, które uruchamiają tematy, o których nigdy nie chcielibyśmy dyskutować nad przysłowiowym rosołem. To wszystko podane w rytmie rapu.

Reżyseria: Ewa Rucińska
Obsada: Olga Barbara Długońska, Marta Kadłub, Dorota Lulka, Szymon Sędrowski, Grzegorz Wolf, Maciej Wizner, Jakub Sasak .

 

Uwaga! Spektakle organizowane będą w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym.

 

Regulamin uczestnictwa widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w obiekcie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2020 roku w objazd wyruszy 19 teatrów.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

www.teatrpolska.pl 

 

www.facebook.com/TeatrPolska 

Polub Nas


Proponujemy również


Paweł Domagała - Wracaj Tour - ROZGRZEWKA

Polska Filharmonia Bałtycka, Gdańsk

W związku z wydaniem nowego albumu “Wracaj”, Paweł Domagała rozpoczyna koncerty promujące album.

KINO EXTREME. MASTERCLASS Z ELIZĄ KUBARSKĄ

Centrum Kultury Filmowej / WYDARZENIA ONLINE

Zapraszamy na cykl 6 spotkań online.

Kompozytor, autor tekstów, współtwórca sukcesów Marillion, od ponad dwóch dekad wokalista odnoszący solowe…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!