Tytuł


Niedźwiedź. Oświadczyny
5

Niedźwiedź. Oświadczyny

Przekład: Artur Sandauer

 "Niedźwiedź" i "Oświadczyny". Reżyseria Wiaczesław Żiła, przekład Artur Sandauer, scenografia Łucja i Bruno Sobczakowie. Występują: Teresa Suchodolska-Wojciechowska ("Niedźwiedź"), Mariusz Michalski ("Niedźwiedź"), Marta Masłowska ("Oświadczyny"), Jerzy Przewłocki ("Oświadczyny") i Leszek Ostaszkiewicz ("Niedźwiedź" i "Oświadczyny")

Realizatorzy:

Reżyseria: Wiaczesław Żiła (Ukraina)
Scenografia: Łucja i Bruno Sobczakowie
Asystent reżysera: Jerzy Przewłocki
Inspicjent/sufler: Dorota Pietrusińska

Obsada:
Helena Iwanowna Popowa ("Niedźwiedź") - Teresa Suchodolska
Grigorij Stiepanowicz Smirnow ("Niedźwiedź") - Mariusz Michalski
Natalia Stiepanowna ("Oświadczyny") - Marta Masłowska
Stiepan Stiepanowicz Czubukow ("Oświadczyny") - Jerzy Przewłocki
Iwan Wasiliewicz Łomow ("Oświadczyny")/ Łuka ("Niedźwiedź") - Lesław Ostaszkiewicz

 

Premiera w Elblągu
Premiera jednoaktówek Czechowa w Elblągu. Dwie jednoaktowe komedie Czechowa - "Niedźwiedzia" i "Oświadczyny" - oglądać można w Teatrze Dramatycznym w Elblągu.
Rok 2004 był rokiem obchodów 100-lecia śmierci Antoniego Czechowa, rok 2005 jest Rokiem Kultury Ukraińskiej w Polsce. Tak narodził się pomysł Teatru Dramatycznego w Elblągu, by reżyser ukraiński wyreżyserował sztuki dramaturga rosyjskiego z udziałem polskich aktorów. "Niedźwiedź" i "Oświadczyny" to utwory pełne dowcipu, akcji, dynamizmu oraz błyskotliwych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik - uczucia. Aktorzy na scenie przedstawią cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję.

Reżyserem spektakli jest Ukrainiec Wiaczesław Żiła, etatowy reżyser Akademickiego Teatru Dramatycznego w Tarnopolu na Ukrainie. W 1985 roku ukończył wydział aktorski w Instytucie Teatralnym w Kijowie, a po trzech kolejnych latach wydział reżyserii. Pracę zawodową rozpoczął w 1988 roku jako aktor, od 1995 roku jako reżyser. Od kilku lat prowadzi również zajęcia z dramatu na wydziale aktorskim w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Tarnopolu. Jego obecność w Elblągu jest efektem stałej współpracy pomiędzy Teatrem Dramatycznym a Akademickim Teatrem Dramatycznym w Tarnopolu.

"Niedźwiedź" i "Oświadczyny". Reżyseria Wiaczesław Żiła, przekład Artur Sandauer, scenografia Łucja i Bruno Sobczakowie. Występują: Teresa Suchodolska-Wojciechowska ("Niedźwiedź"), Mariusz Michalski ("Niedźwiedź"), Marta Masłowska ("Oświadczyny"), Jerzy Przewłocki ("Oświadczyny") i Leszek Ostaszkiewicz ("Niedźwiedź" i "Oświadczyny"). Teatr Dramatyczny w Elblągu - Mała Scena (pl. Kazimierza Jagiellończyka 1). Premiera (tylko na zaproszenia) 11 czerwca o godz. 19. Kolejne spektakle 12 czerwca godz. 19; 14 czerwca godz. 10; 15-16 czerwca godz. 12.30; 17-19 czerwca godz. 19. Bilety 12 i 18 zł.

Mirosław Baran
Gazeta Wyborcza Trójmiasto
10 czerwca 2005

Polub Nas


Proponujemy również


Pat Metheny w Sopocie

Opera Leśna, Sopot

Pat Metheny po raz pierwszy w Trójmieście!

Cats, Les Miserables, The Lion King, Notre Dame de Paris, Metro, Evita, Jesus…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!