Tytuł


Niedźwiedź. Oświadczyny
5

Rodzaje biletów


30.00 PLN
miejsca nienumerowane

Wybierz termin

Przekład: Artur Sandauer

 "Niedźwiedź" i "Oświadczyny". Reżyseria Wiaczesław Żiła, przekład Artur Sandauer, scenografia Łucja i Bruno Sobczakowie. Występują: Teresa Suchodolska-Wojciechowska ("Niedźwiedź"), Mariusz Michalski ("Niedźwiedź"), Marta Masłowska ("Oświadczyny"), Jerzy Przewłocki ("Oświadczyny") i Leszek Ostaszkiewicz ("Niedźwiedź" i "Oświadczyny")

Realizatorzy:

Reżyseria: Wiaczesław Żiła (Ukraina)
Scenografia: Łucja i Bruno Sobczakowie
Asystent reżysera: Jerzy Przewłocki
Inspicjent/sufler: Dorota Pietrusińska

Obsada:
Helena Iwanowna Popowa ("Niedźwiedź") - Teresa Suchodolska
Grigorij Stiepanowicz Smirnow ("Niedźwiedź") - Mariusz Michalski
Natalia Stiepanowna ("Oświadczyny") - Marta Masłowska
Stiepan Stiepanowicz Czubukow ("Oświadczyny") - Jerzy Przewłocki
Iwan Wasiliewicz Łomow ("Oświadczyny")/ Łuka ("Niedźwiedź") - Lesław Ostaszkiewicz

 

Premiera w Elblągu
Premiera jednoaktówek Czechowa w Elblągu. Dwie jednoaktowe komedie Czechowa - "Niedźwiedzia" i "Oświadczyny" - oglądać można w Teatrze Dramatycznym w Elblągu.
Rok 2004 był rokiem obchodów 100-lecia śmierci Antoniego Czechowa, rok 2005 jest Rokiem Kultury Ukraińskiej w Polsce. Tak narodził się pomysł Teatru Dramatycznego w Elblągu, by reżyser ukraiński wyreżyserował sztuki dramaturga rosyjskiego z udziałem polskich aktorów. "Niedźwiedź" i "Oświadczyny" to utwory pełne dowcipu, akcji, dynamizmu oraz błyskotliwych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik - uczucia. Aktorzy na scenie przedstawią cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję.

Reżyserem spektakli jest Ukrainiec Wiaczesław Żiła, etatowy reżyser Akademickiego Teatru Dramatycznego w Tarnopolu na Ukrainie. W 1985 roku ukończył wydział aktorski w Instytucie Teatralnym w Kijowie, a po trzech kolejnych latach wydział reżyserii. Pracę zawodową rozpoczął w 1988 roku jako aktor, od 1995 roku jako reżyser. Od kilku lat prowadzi również zajęcia z dramatu na wydziale aktorskim w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Tarnopolu. Jego obecność w Elblągu jest efektem stałej współpracy pomiędzy Teatrem Dramatycznym a Akademickim Teatrem Dramatycznym w Tarnopolu.

"Niedźwiedź" i "Oświadczyny". Reżyseria Wiaczesław Żiła, przekład Artur Sandauer, scenografia Łucja i Bruno Sobczakowie. Występują: Teresa Suchodolska-Wojciechowska ("Niedźwiedź"), Mariusz Michalski ("Niedźwiedź"), Marta Masłowska ("Oświadczyny"), Jerzy Przewłocki ("Oświadczyny") i Leszek Ostaszkiewicz ("Niedźwiedź" i "Oświadczyny"). Teatr Dramatyczny w Elblągu - Mała Scena (pl. Kazimierza Jagiellończyka 1). Premiera (tylko na zaproszenia) 11 czerwca o godz. 19. Kolejne spektakle 12 czerwca godz. 19; 14 czerwca godz. 10; 15-16 czerwca godz. 12.30; 17-19 czerwca godz. 19. Bilety 12 i 18 zł.

Mirosław Baran
Gazeta Wyborcza Trójmiasto
10 czerwca 2005

Polub Nas


Proponujemy również


Ucho Prezesa czyli Scheda

Opera Leśna, Sopot

Prezes chce sprawdzić lojalność swoich współpracowników. Używa do tego przewrotnego fortelu.

„Księżycowo” to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2 roku życia inspirowany…

„Miłość ci wszystko wybaczy” - spektakl muzyczny z największymi polskimi przebojami 20.lecia międzywojennego.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!