Tytuł


Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ENERGA SOPOT CLASSIC 2016 - KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ENERGA SOPOT CLASSIC 2016 - KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Koncert Muzyki Filmowej. Gość specjalny – Jan A.P. Kaczmarek

Bilety: normalny 40zł / ulgowy 30zł  więcej

Jedną z idei przyświecających Festiwalowi ENERGA Sopot Classic jest bezpośredni kontakt publiczności z muzyką różnych dziedzin i epok. W związku z tym w piątek 5 sierpnia pod malowniczymi żaglami sopockiej restauracji Pick&Roll o godz. 20:00 rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej. Koneserów gatunku z pewnością zadowolą wykonywane na żywo utwory, znane dotychczas z najwspanialszych hollywoodzkich produkcji.

Gościem specjalnym będzie sam Jan A.P. Kaczmarek – polski kompozytor, twórca muzyki do ponad 50 filmów pełnometrażowych i dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Z wykształcenia jest prawnikiem, porzucił jednak doskonale rokującą karierę dyplomaty i poświęcił się muzyce. Punktem zwrotnym w jego karierze był czas współpracy z Jerzym Grotowskim i jego awangardowym Teatrem Laboratorium. Od 1989 r. mieszka i tworzy w Los Angeles.
Kompozytor jest laureatem licznych prestiżowych nagród. W 2005 r. za muzykę do filmu „Marzyciel” (reż. Mark Forster) zdobył statuetkę Akademii Filmowej, czyli najbardziej pożądanego w świecie filmu Oscara. Utwory skomponowane przez Kaczmarka na potrzeby hollywoodzkich produkcji, zapewniły mu nominacje do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej  (BAFTA) i Złotego Globu, a amerykańskie National Board of Review uhonorowało go tytułem najlepszego kompozytora.
Z inicjatywy Jana A.P. Kaczmarka organizowany jest co roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk, którego jest jednocześnie dyrektorem. Nagrywa płyty dla najważniejszych wytwórni muzycznych świata: Sony Classical, Decca czy Varèse Sarabande. W 2006 r. został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w 2015 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
6. edycja Festiwalu będzie ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Trójmiasta w tegorocznym sezonie letnim. Wyjątkowe bogactwo repertuaru, jakość artystycznego wykonania na najwyższym, światowym poziomie oraz przede wszystkim – piękna muzyka. Muzyka, która opuszcza znane i bezpieczne mury sal koncertowych, wychodząc do ludzi, ingerując w przestrzeń miejską i uwodząc słuchaczy w urokliwe, sierpniowe wieczory.

Bilety w cenie 40 zł normalne/30 zł ulgowe do nabycia:
•    na stronie www.sopotclassic.pl
•    w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
•    w Punkcie Informacji „Kulturalny Sopot” (Plac Przyjaciół Sopotu, kasa czynna codziennie w godzinach 12:00-18:00)
•    w kasie Opery Leśnej (kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
•    przed koncertem

Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka (na podstawie ważnego dokumentu)

 

Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2017

Park Kolibki, Gdynia

Globaltica to festiwal, który odkrywa etniczne wątki i inspiracje we współczesnej kulturze. W…

U2 Symfonicznie

Gdynia Arena

Niezwykłe wydarzenie U2 Symfonicznie, które miało swoją premierą w Poznaniu ubiegłego roku, powraca…

„UMRZEĆ ZE ŚMIECHU”… SMUTNA KOMEDIA, CZY WESOŁY THRILER?

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!