Tytuł


Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ENERGA SOPOT CLASSIC 2016 - KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ENERGA SOPOT CLASSIC 2016 - KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Koncert Muzyki Filmowej. Gość specjalny – Jan A.P. Kaczmarek

Bilety: normalny 40zł / ulgowy 30zł  więcej

Jedną z idei przyświecających Festiwalowi ENERGA Sopot Classic jest bezpośredni kontakt publiczności z muzyką różnych dziedzin i epok. W związku z tym w piątek 5 sierpnia pod malowniczymi żaglami sopockiej restauracji Pick&Roll o godz. 20:00 rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej. Koneserów gatunku z pewnością zadowolą wykonywane na żywo utwory, znane dotychczas z najwspanialszych hollywoodzkich produkcji.

Gościem specjalnym będzie sam Jan A.P. Kaczmarek – polski kompozytor, twórca muzyki do ponad 50 filmów pełnometrażowych i dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Z wykształcenia jest prawnikiem, porzucił jednak doskonale rokującą karierę dyplomaty i poświęcił się muzyce. Punktem zwrotnym w jego karierze był czas współpracy z Jerzym Grotowskim i jego awangardowym Teatrem Laboratorium. Od 1989 r. mieszka i tworzy w Los Angeles.
Kompozytor jest laureatem licznych prestiżowych nagród. W 2005 r. za muzykę do filmu „Marzyciel” (reż. Mark Forster) zdobył statuetkę Akademii Filmowej, czyli najbardziej pożądanego w świecie filmu Oscara. Utwory skomponowane przez Kaczmarka na potrzeby hollywoodzkich produkcji, zapewniły mu nominacje do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej  (BAFTA) i Złotego Globu, a amerykańskie National Board of Review uhonorowało go tytułem najlepszego kompozytora.
Z inicjatywy Jana A.P. Kaczmarka organizowany jest co roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk, którego jest jednocześnie dyrektorem. Nagrywa płyty dla najważniejszych wytwórni muzycznych świata: Sony Classical, Decca czy Varèse Sarabande. W 2006 r. został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w 2015 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
6. edycja Festiwalu będzie ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Trójmiasta w tegorocznym sezonie letnim. Wyjątkowe bogactwo repertuaru, jakość artystycznego wykonania na najwyższym, światowym poziomie oraz przede wszystkim – piękna muzyka. Muzyka, która opuszcza znane i bezpieczne mury sal koncertowych, wychodząc do ludzi, ingerując w przestrzeń miejską i uwodząc słuchaczy w urokliwe, sierpniowe wieczory.

Bilety w cenie 40 zł normalne/30 zł ulgowe do nabycia:
•    na stronie www.sopotclassic.pl
•    w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
•    w Punkcie Informacji „Kulturalny Sopot” (Plac Przyjaciół Sopotu, kasa czynna codziennie w godzinach 12:00-18:00)
•    w kasie Opery Leśnej (kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
•    przed koncertem

Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka (na podstawie ważnego dokumentu)

 

Polub Nas


Proponujemy również


DIKANDA

Stacja Orunia, Gdańsk

Zapraszamy na koncert zespołu Dikanda! Grupa wraca do Trójmiasta, aby promować swój najnowszy…

Mamy zaszczyt zaprosić Was na urodzinową imprezę kolektywu Leśna Szajka.

OPERETKA Witold Gombrowicz w ramach obchodów stulecia Awangardy w Polsce

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!