Tytuł


Muzyczne wydarzenie jesieni - Richard GALLIANO - Paolo FRESU - Jan LUNDGREN
2

Muzyczne wydarzenie jesieni - Richard GALLIANO - Paolo FRESU - Jan LUNDGREN

Listopadowy koncert Galliano/Fresu/Lungren, to wydarzenie wyjątkowe, które dostarczy nam niepowtarzalnych przeżyć estetycznych. Te doznania wzmocni, niewątpliwie, występ zespołu Almost Jazz Group z Paweł A. Nowak na czele, który otworzy koncert w Filharmonii Bałtyckiej. W skład zespołu wchodzą również: Ignacy Wisniewski (piano) Maciej Sadowski (kontrabas) Antoni Wojnar (perkusja) 

Jest rok 2007. Francuski gigant akordeonu Richard Galliano, genialny sardyjski trębacz Paolo Fresu oraz szwedzki pianista Jan Lundgren, publikują album zatytułowany "Mare Nostrum". 

I tak zaczeło się... Wszyscy wrażliwi, uznali go za płytę przejmująco piękną. Ten eklektyczny projekt w zjawiskowy sposób łączy tradycje kultur, każdego z trzech instrumentalistów. Jazzowe trio na które składają się fortepian, akordeon i trąbka to, powiedzmy sobie szczerze, raczej rzadko spotykane zestawienie. W tym przypadku jest ono jednak wyśmienicie trafione, gdyż grają prawdziwi i wszechstronni artyści - mistrzowie. 

„Mare Nostrum” to niezwykle piękna, prosta w środkach wyrazu, melodyjna i nastrojowa muzyka dla niemal każdego, bowiem każdy odnajdzie tutaj swego rodzaju przystań, dającą bezpieczeństwo i oparcie. 

Muzycy tworzący projekt posiadają ogromny dorobek artystyczny, wynikający z muzycznej wszechstronności. Paolo Fresu jest artystą szeroko zaangażowanym zarówno w zakresie muzyki filmowej i teatralnej. Richard Galliano jak nikt inny łączy jazz z muzyką klasyczną. Jan Ludgren jest jednym z najczęściej zapraszanych pianistów przez rozmaitej maści artystów. Ci trzej wybitni, wzajemnie się inspirujący i wszechstronni artyści, grają ze sobą od wielu lat i często koncertują. 

Niezwykle czyste, proste dźwięki trąbki Paolo Fresu, klasycznie jazzowe akordy fortepianu Jana Lundgrena oraz barwne, czasem zaskakujące dźwięki akordeonu Richarda Galliano urzekną każdego słuchacza. Koncerty z projektem Mare Nostrum uznawane są za zjawiskowe i otrzymują status wydarzenia. Bedziemy mogli się o tym przekonać już 21 Listopada w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich niewolników piękna. 

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Zapraszamy na warszawską premierę nowej płyty Laboratorium Pieśni - "RASTI"!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!