Tytuł


Life is cruel, people are bad

Life is cruel, people are bad

Ceny biletów: 30zł normalny / 20 ulgowy

To szara rzeczywistość przedarła się do bajkowego życia Maćka czy też zupełnie zwyczajny Maciek postanowił wskoczyć do króliczej nory? Tego raczej nie zgadniemy. Zresztą sam Maciek niewiele z tego rozumie. Jedno jest pewne. Kiedy nieco nieogarnięty chłopiec spotyka na swojej drodze Kapitana Fortybassa i jego Gubiny, nagle wszystko nabiera zupełnie innego tempa i zyskuje nowe znaczenia. Co z tego wyniknie? Tego też nie zgadniemy. Jedno jest pewne. Jeszcze nigdy nie widzieliście takiej akcji! Młodzi twórcy z grupy teatralnej Kąsaj Fabułkę stworzyli groteskową opowieść o dorastającym młodzieńcu nieradzącym sobie z otaczającą go rzeczywistością. Nagłe zwroty akcji, plejada przedziwnych postaci i absurdalne dialogi potwierdzają, że życie jest naprawdę ciężkie, a ludzie wokół są bardzo źli.

– No już nie rozumiem! Nie rozumiem o co chodzi!

– Ale czego? Życia? Śmierci? – zapytał Kapitan Fortybass – wiem, wiem, wiem, wojen! Pewnie wojen! Albo miłości! Miłość – wojna, słyszał kto o większych komplikacjach! Nikt nic nie wie, więc Buło, czego nie rozumiesz?

– Nie no, bez przesady, nie że jakaś tragedia… Żyję, nie? – odpowiedział Maciek – Ale no po prostu… Nie rozumiem! No nie rozumiem!

– Atawistyczne Wasze potrzeby zaspokoić pragnę – powiedział Kapitan Fortybass. – A nie, za zły konic kijaszka chwyciłem. Nagość, śmiech, łzy i śmierć, kłamstwo no i prawdy ćwierć. A teraz wyruszaj zanim wierzby wyjdą!

Spektakl powstaje w ramach finału trzeciej edycji konkursu „Polowanie na motyle” dla niezależnych grup teatralnych.
 

reżyseria: Michał Wanio
scenariusz: Michał Wanio, Edyta Januszewska
scenografia i kostiumy: Marta Zając
charakteryzacja: Anna Laskowska, Ali Kosoian-Koźbielska, Marta Szczerkowska
opracowanie muzyczne: Michał Wanio, Krzysztof A. Janczak
asystent reżysera: Mateusz Pastewka
obsada: Edyta Januszewska, Paulina Masiak, Joanna Połeć, Paweł Plewa, Michał Wanio

Grupa Kąsaj Fabułkę powstała w 2014 roku, po to, aby używając różnych form teatralnych i artystycznych zapraszać widzów, aby kąsali fabułkę. Fabułki, w spektaklach Grupy Kąsaj Fabułkę, zawsze trochę się znajdzie. Grupa ma na swoim koncie spektakl „Tajemnicza Kamila” zrealizowany w Teatrze Barakah w Krakowie, a teraz zaprasza do Teatru Ochoty na dogłębną analizę powiedzenia „życie jest ciężkie” lub – jak w tytule – „LIFE is cruel, PEOPLE are bad”. Członkowie Grupy mają na koncie różne doświadczenia teatralne i filmowe, choć ukończyli różne studia.

W skład Grupy wchodzą:
Edyta Januszewska – absolwentka wydziału aktorskiego oraz wydziału reżyserii na Akademii Teatralnej, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

Paulina Masiak – absolwentka wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej

Mateusz Pastewka – absolwent wydziału sztuki operatorskiej Warszawskiej Szkoły Filmowej; ukończył także studia na kierunku Film i Media na Uniwersytecie w Stirling w Szkocji, gdzie przez 4 lata prowadził stowarzyszenie teatralne i filmowe

Paweł Plewa – absolwent wydziału wokalno aktorskiego w PWST w Krakowie

Joanna Połeć – absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie

Michał Wanio – absolwent wydziału aktorskiego PWST w Krakowie

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Piotr Jankowski, który zagra…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!