Tytuł


Life is cruel, people are bad

Life is cruel, people are bad

To szara rzeczywistość przedarła się do bajkowego życia Maćka czy też zupełnie zwyczajny Maciek postanowił wskoczyć do króliczej nory? Tego raczej nie zgadniemy. Zresztą sam Maciek niewiele z tego rozumie. Jedno jest pewne. Kiedy nieco nieogarnięty chłopiec spotyka na swojej drodze Kapitana Fortybassa i jego Gubiny, nagle wszystko nabiera zupełnie innego tempa i zyskuje nowe znaczenia. Co z tego wyniknie? Tego też nie zgadniemy. Jedno jest pewne. Jeszcze nigdy nie widzieliście takiej akcji! Młodzi twórcy z grupy teatralnej Kąsaj Fabułkę stworzyli groteskową opowieść o dorastającym młodzieńcu nieradzącym sobie z otaczającą go rzeczywistością. Nagłe zwroty akcji, plejada przedziwnych postaci i absurdalne dialogi potwierdzają, że życie jest naprawdę ciężkie, a ludzie wokół są bardzo źli.

– No już nie rozumiem! Nie rozumiem o co chodzi!

– Ale czego? Życia? Śmierci? – zapytał Kapitan Fortybass – wiem, wiem, wiem, wojen! Pewnie wojen! Albo miłości! Miłość – wojna, słyszał kto o większych komplikacjach! Nikt nic nie wie, więc Buło, czego nie rozumiesz?

– Nie no, bez przesady, nie że jakaś tragedia… Żyję, nie? – odpowiedział Maciek – Ale no po prostu… Nie rozumiem! No nie rozumiem!

– Atawistyczne Wasze potrzeby zaspokoić pragnę – powiedział Kapitan Fortybass. – A nie, za zły konic kijaszka chwyciłem. Nagość, śmiech, łzy i śmierć, kłamstwo no i prawdy ćwierć. A teraz wyruszaj zanim wierzby wyjdą!

Spektakl powstaje w ramach finału trzeciej edycji konkursu „Polowanie na motyle” dla niezależnych grup teatralnych.
 

reżyseria: Michał Wanio
scenariusz: Michał Wanio, Edyta Januszewska
scenografia i kostiumy: Marta Zając
charakteryzacja: Anna Laskowska, Ali Kosoian-Koźbielska, Marta Szczerkowska
opracowanie muzyczne: Michał Wanio, Krzysztof A. Janczak
asystent reżysera: Mateusz Pastewka
obsada: Edyta Januszewska, Paulina Masiak, Joanna Połeć, Paweł Plewa, Michał Wanio

Grupa Kąsaj Fabułkę powstała w 2014 roku, po to, aby używając różnych form teatralnych i artystycznych zapraszać widzów, aby kąsali fabułkę. Fabułki, w spektaklach Grupy Kąsaj Fabułkę, zawsze trochę się znajdzie. Grupa ma na swoim koncie spektakl „Tajemnicza Kamila” zrealizowany w Teatrze Barakah w Krakowie, a teraz zaprasza do Teatru Ochoty na dogłębną analizę powiedzenia „życie jest ciężkie” lub – jak w tytule – „LIFE is cruel, PEOPLE are bad”. Członkowie Grupy mają na koncie różne doświadczenia teatralne i filmowe, choć ukończyli różne studia.

W skład Grupy wchodzą:
Edyta Januszewska – absolwentka wydziału aktorskiego oraz wydziału reżyserii na Akademii Teatralnej, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

Paulina Masiak – absolwentka wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej

Mateusz Pastewka – absolwent wydziału sztuki operatorskiej Warszawskiej Szkoły Filmowej; ukończył także studia na kierunku Film i Media na Uniwersytecie w Stirling w Szkocji, gdzie przez 4 lata prowadził stowarzyszenie teatralne i filmowe

Paweł Plewa – absolwent wydziału wokalno aktorskiego w PWST w Krakowie

Joanna Połeć – absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie

Michał Wanio – absolwent wydziału aktorskiego PWST w Krakowie

Polub Nas


Proponujemy również


Lato Teatralne - Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Wielki powrót kultowego, brytyjskiej zespołu

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!