Tytuł


LATIN TRIO "World Of Bossa Nova"
4

LATIN TRIO "World Of Bossa Nova"

Muzyczna opowieść o historii bossa novy.

Bilety: 20 zł  więcej

Wybierz terminWORLD OF BOSSA NOVA – to muzyczna opowieść o historii bossa novy. Będzie to szczególna okazja do spotkania z brazylijską muzyką, jako że właśnie minęło 60 lat od ukazania się na płycie pierwszej kompozycji w historii bossa novy – „Chega de Saudade”, piosenki skomponowanej przez zmarłego w 2019 roku Joao Gilberto, legendarnego twórcę bossa novy.

Tego wieczoru w Konsulacie Kultury zabrzmią najpiękniejsze kompozycje z Ameryki Południowej, jak „Girl From Ipanema”, „One note samba”, „Desafinado”, „Mas que nada” i wiele innych światowych przebojów z kręgu bossa novy.

Będziecie mieli Państwo niepowtarzalną okazję wysłuchania, zarówno utworów wspomnianego już Joao Gilberto, jak też Antonio Carlosa Jobima i innych wybitnych kompozytorów, w interpretacjach znakomitych brazylijskich muzyków – świetnej wokalistki Re Adegas, rewelacyjnego gitarzysty, grającego również na cavaquinho Nelsona Latif oraz najbardziej rozpoznawalnego poza granicami naszego kraju polskiego interpretatora i kompozytora muzyki w stylistyce brazylijskiej, urodzonego i mieszkającego w Gdyni pianisty Macieja Łyszkiewicza (znanego m.in. ze współpracy z brazylijską gwiazdą pop Ive Mendes, a także twórcę zespołów No Limits, Łyczacza, Leszcze, Iza&Latynoscy Brothers i The Q).

LATIN TRIO tworzą:

RE ADEGAS – brazylijska wokalistka i autorka piosenek w klimacie bossa nova i samba.

Pracował z wieloma znanymi artystami. Otrzymała trzy nominacje do prestiżowej nagrody „Prêmio Açorianos de Música”. Album „Sambô” został wydany w Ameryce Południowej, promowały go single  „A Melhor Campanhia” i „Dor de Amor”. RE ADEGAS nagrała też dwie piosenki do filmów, są to „Extremo Sul”, „O Homem que Copiava”. W roku 2018 występowała w programie Voice of Brazil. Na początku roku 2019 zagrała trasę koncertową po 7 krajach europejskich. W chwili obecnej RE ADEGAS przygotowuje się do nagrania nowej płyty.

NELSON LATIF – brazylijski wirtuoz gitary i cavaquinho. 

NELSON LATIF budował swoją muzyczną tożsamość na legendarnej scenie jazzowej lat 80-tych w brazylijskim Sao Paolo. Będąc korzeniami w jazzie i choro NELSON LATIF łączy w swojej grze klasyczną technikę gitarową, brazylijski styl z innymi muzycznym wpływami

W jego frazowaniu niektórzy słyszą bebop i brazylijską akcentacje. W latach 90-tych przeniósł się do Amsterdamu, gdzie odnosił sukcesy grając na cavaquinho. W roku 2001 NELSON wrócił do Brazylii, gdzie stworzył ceniony zespół Trio Baru. Od tego czasu występuje zarówno solo, jak i z innymi uznanymi muzykami na całym świecie. NELSON LATIF zajmuje się również promocją kultury. Koordynuje na całym świecie projekty edukacyjne dla uniwersytetów oraz instytucji kulturalnych. W 2011 roku Latif&Trio Baru nagrali album Alma Brasileira.

MACIEJ ŁYSZKIEWICZ – kompozytor i pianista. założyciel zespołów No Limits, Łyczacza, Leszcze, Iza&Latynoscy Brothers i The Q. Jest jednym z ostatnich polskich kompozytorów-melodystów. 

Współpracował z najlepszymi polskimi autorami tekstów jak Agnieszka Osiecka, Michał Zabłocki, Zbigniew Książek, Jan Wołek. Jako muzyk sesyjny koncertował i nagrywał w Polsce i zagranicą z takimi artystami jak Ive Mendes, Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, a także z zespołami Apteka czy Golden Life.

Polub Nas


Proponujemy również


„Panie pozwolą” to nowo powstała, ale złożona z doświadczonych muzyków formacja pochodząca z…

Dominic Miller Band

Stary Maneż, Gdańsk

Absinthe Tour

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!