Tytuł


KRÓL DAVID LIVE!

KRÓL DAVID LIVE!

To będzie jedyne takie wydarzenie muzyczne i teatralne na Pomorzu!
Sambor Dudziński, wokalista, aktor, wynalazca i zdobywca wielu nagród (m.in. za rolę Jima Morrisona) na scenie Teatru Gdynia Główna!
W spektaklu Jacka Bały "Król Dawid Live!" przybliży biblijne historie, którym towarzyszyć będą współczesne wątki-przestrogi przed niszczącym "wyścigiem szczurów".  więcej

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Jacek Bała / OBSADA: Sambor Dudziński / TEATR DRUGIEJ STRONY/ KRAKÓW

To będzie jedyne takie wydarzenie muzyczne i teatralne na Pomorzu!

Sambor Dudziński, wokalista, aktor, wynalazca i zdobywca wielu nagród (m.in. za rolę Jima Morrisona) na scenie Teatru Gdynia Główna! 

W spektaklu Jacka Bały "Król Dawid Live!" przybliży biblijne historie, którym towarzyszyć będą współczesne wątki-przestrogi przed niszczącym "wyścigiem szczurów". Opowieść Króla Izraela przekroczy ramy tradycyjnego monodramu, walka Dawida z Goliatem rozegra się za pomocą bębna i bębenka, archaizm psalmów uwspółcześnią piosenki oraz pełne błyskotliwego humoru elementy stand-up’u. Ten nietuzinkowy show stanie się też przekonującą prezentacją talentów Sambora, który zagra na flecie, bębnach i saksofonie, użyje swojego głosu jako instrumentu, zapętli śpiewane lub recytowane frazy i w wyjątkowo nietypowy sposób zagra na pianinie, a w każdej w tej roli wypadnie mistrzowsko. "Król David Live!" to także opowieść o pierwszym gwiazdorze, jego wzlocie i upadku.

„Król Dawid Live!” to monolog oparty na dwóch fabularnych filarach: z jednej strony biblijny przekaz o burzliwym życiu natchnionego psalmisty – króla Dawida; z drugiej – legenda o dybuku, niespokojnym duchu, biorącym w posiadanie ciało śmiertelnika na czas, póki rabin nie nakłoni go do wyjawienia swego imienia i nie każe wyjść przez mały palec u nogi opętanego.

Nawiedzony młodzieniec opowiada historię Dawida. Współczesność przeplata się w jego głowie się z epizodami biblijnymi. Słuchamy o skomplikowanych losach ludzi unieśmiertelnionych w Starym Testamencie, jakbyśmy czytali współczesną literaturę faktu, gdzie historie i pragnienia zwykłych ludzi przeplatają się z wielką polityką i teologią. Król Dawid – jedna z najwspanialszych postaci w dziejach Izraela – zmaga się własną nikczemnością, zawiścią, pożądliwością i świętością. Kiedy krzywdzi, krzywdzi bezlitośnie (pamiętacie Batszebę i jej męża, wysłanego na pewną śmierć?), kiedy kocha, robi to bezwzględnie, upodabniając się w miłości do swego Stwórcy, którego obecności doświadcza w swych pełnych emocji pieśniach.

 

Polub Nas


Proponujemy również


35. Festiwal DŹWIĘKI PÓŁNOCY

Centrum św. Jana w Gdańsku

„Dźwięki Północy” są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce.

Asseco Gdynia

Gdynia Arena

Pragniemy poinformować, że zespół Asseco Arka Gdynia rozpoczął rozgrywki sezonu zasadniczego 2020/2021.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!