Tytuł


Koncerty z widokiem na świat – PANIVALKOVA

Koncerty z widokiem na świat – PANIVALKOVA

Długie letnie wieczory. Taras z widokiem na port. Wakacyjna atmosfera i najnowsze trendy w światowej muzyce.  więcej

Długie letnie wieczory. Taras z widokiem na port. Wakacyjna atmosfera i najnowsze trendy w światowej muzyce. edycji „Koncertów z widokiem na świat”. Tym razem obieramy kurs na Wschód i prezentujemy próbkę muzycznych osiągnięć naszych sąsiadów, a zarazem przedstawicieli najliczniejszych grup mniejszościowych w Trójmieście. Po raz kolejny zapraszamy w podróż przez różne gatunki i style muzyczne, która pokaże, że pasja łączy ludzi bez względu na pochodzenie, a dobre brzmienie nie zna granic.

W sierpniu na deskach tarasu widokowego zaprezentuje się ukraińskie, kobiece, multi-instrumentalne trio Panivalkova. Swój styl nazywają delikatnym minimalizmem, w tekstach śpiewanych w pięciu językach pobrzmiewają ironia i czułość, a ich muzyka to energetyczna i pełna pasji fuzja indie-rocka, etno i popu.

***

Cykl „Koncerty z widokiem na świat” zainaugurowano w wakacje 2015 roku. Na tarasie Muzeum Emigracji z widokiem na gdyński port wystąpili: pochodzący z Portugalii Joao de Sousa & Fado Polaco, niemiecko-polska formacja Eric Shoves Them in His Pockets oraz obsypana nagrodami polska wokalistka Kari. Kolejny rok przyniósł inspirację w postaci zespołów, które mając różnorakie doświadczenia emigracyjne pokazały jak rozwijają one ich artystyczną świadomość i pozwalają przekraczać granice. Wystąpiły wówczas: BeMy – francuski zespół indie rockowy o polskich korzeniach, hipnotyzujące polsko-brytyjskie trio Sister Wood oraz inspirujący się folkowymi rytmami polsko-kanadyjski duet Paula I Karol. Zeszłoroczne koncerty zdominowały elektroniczne dźwięki młodych zespołów w postaci The KDMS, Buslav oraz Young Stadium Club

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Yasmin Levy

Stary Maneż, Gdańsk

Po fenomenalnym sukcesie koncertu YASMIN LEVY z Polską Orkiestrą Radiową w Studiu Koncertowym…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!