Tytuł


Koncerty z widokiem na świat – MUSTELIDE

Koncerty z widokiem na świat – MUSTELIDE

Długie letnie wieczory. Taras z widokiem na port. Wakacyjna atmosfera i najnowsze trendy w światowej muzyce.

To wszystko czeka na gości Muzeum Emigracji podczas czwartej edycji „Koncertów z widokiem na świat”. Tym razem obieramy kurs na Wschód i prezentujemy próbkę muzycznych osiągnięć naszych sąsiadów, a zarazem przedstawicieli najliczniejszych grup mniejszościowych w Trójmieście. Po raz kolejny zapraszamy w podróż przez różne gatunki i style muzyczne, która pokaże, że pasja łączy ludzi bez względu na pochodzenie, a dobre brzmienie nie zna granic.

Podczas pierwszego koncertu zabieramy gości na białoruskie sceny klubowe za sprawą Mustelide. Pod tym pseudonimem ukrywa się, zwana królową electro popu, Natalia Kunitskaya, producentka muzyczna, dj'ka i autorka tekstów z Mińska. Jej delikatny głos rozbrzmiewający w rodzimym języku koresponduje z nowoczesnymi eksperymentami muzycznymi.

Mustelide podbija nie tylko rodzime, ale także światowe sceny.Grała podczas Reeperbahn Festival w Hamburgu, Tallinn Music Week, MENT Ljubljana, Music & Media Finland, Vilnius Music Week, Moscow & St. Petersburg Music Week, Jetlag Festival USA, Atlas Weekend, Stereoleto czy Festiwalu Wschód Kultury.

***

Cykl „Koncerty z widokiem na świat” zainaugurowano w wakacje 2015 roku. Na tarasie Muzeum Emigracji z widokiem na gdyński port wystąpili: pochodzący z Portugalii Joao de Sousa & Fado Polaco, niemiecko-polska formacja Eric Shoves Them in His Pockets oraz obsypana nagrodami polska wokalistka Kari. Kolejny rok przyniósł inspirację w postaci zespołów, które mając różnorakie doświadczenia emigracyjne pokazały jak rozwijają one ich artystyczną świadomość i pozwalają przekraczać granice. Wystąpiły wówczas: BeMy – francuski zespół indie rockowy o polskich korzeniach, hipnotyzujące polsko-brytyjskie trio Sister Wood oraz inspirujący się folkowymi rytmami polsko-kanadyjski duet Paula I Karol. Zeszłoroczne koncerty zdominowały elektroniczne dźwięki młodych zespołów w postaci The KDMS, Buslav oraz Young Stadium Club.

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Po udanych trasach koncertowych i świetnie przyjętej płycie "Drony", FISZ EMADE TWORZYWO powraca…

KAFARNAUM / reż. Nadin Labaki / Liban, USA / 2018 / 120 min…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!