Tytuł


Koncerty z widokiem na świat – Human Tetris

Koncerty z widokiem na świat – Human Tetris

Długie letnie wieczory. Taras z widokiem na port. Wakacyjna atmosfera i najnowsze trendy w światowej muzyce.  więcej

To wszystko czeka na gości Muzeum Emigracji podczas czwartej edycji „Koncertów z widokiem na świat". Tym razem obieramy kurs na Wschód i prezentujemy próbkę muzycznych osiągnięć naszych sąsiadów, a zarazem przedstawicieli najliczniejszych grup mniejszościowych w Trójmieście. Po raz kolejny zapraszamy w podróż przez różne gatunki i style muzyczne, która pokaże, że pasja łączy ludzi bez względu na pochodzenie, a dobre brzmienie nie zna granic.

Sezon koncertowy na tarasie Muzeum Emigracji zamknie rosyjska grupa Human Tetris. Czteroosobowy zespół z Moskwy reprezentuje twarde, gitarowe, post-punckowe brzmienie. Grupa powstała w 2009 roku i niespodziewanie rozpadła się po pierwszej, europejskiej trasie koncertowej. Reaktywacja w roku 2016 przyniosła nowe twarze i odświeżony styl.

***

Cykl „Koncerty z widokiem na świat” zainaugurowano w wakacje 2015 roku. Na tarasie Muzeum Emigracji z widokiem na gdyński port wystąpili: pochodzący z Portugalii Joao de Sousa & Fado Polaco, niemiecko-polska formacja Eric Shoves Them in His Pockets oraz obsypana nagrodami polska wokalistka Kari. Kolejny rok przyniósł inspirację w postaci zespołów, które mając różnorakie doświadczenia emigracyjne pokazały jak rozwijają one ich artystyczną świadomość i pozwalają przekraczać granice. Wystąpiły wówczas: BeMy – francuski zespół indie rockowy o polskich korzeniach, hipnotyzujące polsko-brytyjskie trio Sister Wood oraz inspirujący się folkowymi rytmami polsko-kanadyjski duet Paula I Karol. Zeszłoroczne koncerty zdominowały elektroniczne dźwięki młodych zespołów w postaci The KDMS, Buslav oraz Young Stadium Club.

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Po udanych trasach koncertowych i świetnie przyjętej płycie "Drony", FISZ EMADE TWORZYWO powraca…

Klasyka światowej komedii. Gogol zagląda wewnątrz człowieka i wyśmiewa jego próżność, obawy i……

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!