Tytuł


Koncerty z widokiem na świat - BUSLAV

Koncerty z widokiem na świat - BUSLAV

Elektroniczny i akustyczny pop zabrzmi na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni. Buslav wraz z wybitnymi muzykami i wokalistami opowie w swoich ekspresyjnych balladach o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach.  więcej

Buslav - multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów oraz autorskiego projektu pod nazwą Buslav. Jego muzyka oscyluje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Jego debiutancki album zatytułowany Buslav ukazał się 7 października 2016. W 2017 roku artysta został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku.

Karierę zaczynał jako muzyk sesyjny, współpracując z artystami krajowymi i zagranicznymi (m.in. Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem, Sedativą, Team Horn Section NYC). Pracował też z Anną Marią Jopek, Noviką, Maciejem Maleńczukiem czy Smolikiem. Występował m.in. w jazzowych grupach Kovalczyk Big Band Project oraz Retro Funk, a także w kwintecie Goryl, gospelowym TGD (Trzecia Godzina Dnia), zagrał też na płycie dubowo-reggae'owego składu Sedativa, a także należał do nowojorskiego bandu wokalistki Cheryl Pepsii Riley.

Buslav wystąpił gościnnie w piosence pt. „Piosenka o Wojtku", która brała udział w konkursie 39. Worldvision Song Contest. Utwór opowiadał dzieje najsłynniejszego chyba niedźwiedzia w historii, które przeszło szlak bojowy z armią Andersa przez Azję, Afrykę i Europę.

Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=vZ2plcsyw0I

„Koncerty z widokiem na świat”
To już trzeci letni sezon, kiedy na Polskiej 1 pojawią się młode zespoły. Elektroniczne dźwięki zabrzmią w holu Dworca Morskiego i na muzealnym tarasie z widoki port.
„Koncerty z widokiem na świat” to spotkanie z wyjątkowymi przedstawicielami młodej muzycznej alternatywy. Prezentowane zespoły stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie.

Polub Nas


Proponujemy również


Yasmin Levy

Stary Maneż, Gdańsk

Po fenomenalnym sukcesie koncertu YASMIN LEVY z Polską Orkiestrą Radiową w Studiu Koncertowym…

Zespół Lady Pank przygotował na przyszły rok dla swoich fanów nie lada niespodziankę.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!