Tytuł


Koncerty z widokiem na świat - BUSLAV

Koncerty z widokiem na świat - BUSLAV

Elektroniczny i akustyczny pop zabrzmi na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni. Buslav wraz z wybitnymi muzykami i wokalistami opowie w swoich ekspresyjnych balladach o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach.  więcej

Buslav - multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów oraz autorskiego projektu pod nazwą Buslav. Jego muzyka oscyluje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Jego debiutancki album zatytułowany Buslav ukazał się 7 października 2016. W 2017 roku artysta został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku.

Karierę zaczynał jako muzyk sesyjny, współpracując z artystami krajowymi i zagranicznymi (m.in. Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem, Sedativą, Team Horn Section NYC). Pracował też z Anną Marią Jopek, Noviką, Maciejem Maleńczukiem czy Smolikiem. Występował m.in. w jazzowych grupach Kovalczyk Big Band Project oraz Retro Funk, a także w kwintecie Goryl, gospelowym TGD (Trzecia Godzina Dnia), zagrał też na płycie dubowo-reggae'owego składu Sedativa, a także należał do nowojorskiego bandu wokalistki Cheryl Pepsii Riley.

Buslav wystąpił gościnnie w piosence pt. „Piosenka o Wojtku", która brała udział w konkursie 39. Worldvision Song Contest. Utwór opowiadał dzieje najsłynniejszego chyba niedźwiedzia w historii, które przeszło szlak bojowy z armią Andersa przez Azję, Afrykę i Europę.

Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=vZ2plcsyw0I

„Koncerty z widokiem na świat”
To już trzeci letni sezon, kiedy na Polskiej 1 pojawią się młode zespoły. Elektroniczne dźwięki zabrzmią w holu Dworca Morskiego i na muzealnym tarasie z widoki port.
„Koncerty z widokiem na świat” to spotkanie z wyjątkowymi przedstawicielami młodej muzycznej alternatywy. Prezentowane zespoły stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie.

Polub Nas


Proponujemy również


DIKANDA

Stacja Orunia, Gdańsk

Zapraszamy na koncert zespołu Dikanda! Grupa wraca do Trójmiasta, aby promować swój najnowszy…

Mayday. Run For Your Wife

Centrum Kultury w Gdyni

Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta!

9 grudnia zapraszamy Was na imprezę, która łamie wszelkie schematy!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!