Tytuł


Koncerty z widokiem na świat - BARTO’CUT12 & PEEPZ

Koncerty z widokiem na świat - BARTO’CUT12 & PEEPZ

BARTO’CUT12 & PEEPZ -  zawieszony pomiędzy klasycznym vibem MF Dooma a szalonym lotem Travis’a Scott’a duet ma za sobą zarówno supporty przed zagranicznymi gwiazdami, jak i legendami rodzimej sceny. Barto’cut12 to raper, producent i Młody Wilk Popkillera (rocznik 1997), pochodzący z Jastrzębia Zdroju. Na swoim koncie ma dobrze przyjęty pierwszy longplay Rookie, wydany nakładem Lekter Records. Brud, chropowatość, winylowy kurz, a do tego równie charakterna miejska nawijka to śmiała mieszanka inspiracji Barto. W tym roku ukaże się jego trzecia, długo wyczekiwana płyta Sztuczne Kwiaty, nakładem wytwórni Bump’12. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna wada wymowy i styl – mięsisty boom-bap, który stale ewoluuje w nową szkołę. Na scenie towarzyszy mu Peepz – przyjaciel, hypeman, a przede wszystkim prawa ręka Barto’cut12. 

Koncerty z widokiem na świat to podróż przez różne gatunki muzyczne, która potwierdza, że dobre brzmienie nie zna granic – ani państwowych, ani regionalnych. Podczas piątego sezonu letnich koncertów na tarasie Dworca Morskiego królować będzie hip-hop z Górnego Śląska. Temat tegorocznej odsłony cyklu narodził się we współpracy Muzeum Emigracji w Gdyni z Muzeum Śląskim w Katowicach. Co mają ze sobą wspólnego te dwa odległe regiony? Dawniej łączyła je magistrala węglowa, prowadząca z południa na północ Polski, dziś - wymiana kulturalna. Od 8.06 do 1.09 w Muzeum Śląskim w Katowicach można obejrzeć wystawę czasową Zajawka. Śląski hip-hop 1993–2003, poświęconą początkom fascynacji tym gatunkiem.

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto i video) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Polub Nas


Proponujemy również


VR CITY

Centrum M1, Marki

Zapraszamy do pierwszego w Polsce centrum VR, w którym doświadczycie niezwykłego: zobaczycie najlepsze…

Niemiecki aktor i dramaturg Rene Heinersdorff opisuje spotkanie dwóch małżeństw w XXI wieku,…

Zacznijcie świąteczne przygotowania w Operze Leśnej!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!