Tytuł


Koncert Moniki Lidke

Koncert Moniki Lidke

Monika Lidke – znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie polskim słuchaczom jest znana z Trójkowych audycji Marka Niedźwieckiego, który tak napisal o jej debiutanckim krążku: "Piękna, delikatna, uzależniająca, nie mogę się uwolnić od tej muzyki." Najbardziej znaną piosenką Moniki jest jej duet z Basią Trzetrzelewską "Tum tum song". 
Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu.
Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiecki, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na trzech kompilacjach Smooth Jazz Café.

Trzeci album mieszkającej w Londynie polskiej wokalistki i autorki piosenek Moniki Lidke “Gdyby każdy z nas” jest zarazem jej pierwszym projektem w języku polskim. W hołdzie dla języka ojczystego Monika zabiera nas w magiczną podróż w krainę wysublimowanych folkowo - jazzowych aranżacji muzycznych oraz intrygujących tekstów współczesnego pisarza Andrzeja Ballo. 
Muzykę na płycie uświetniają gościnne występy wybitnych polskich wokalistów: Dorota Miśkiewicz, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Napiórkowski

oraz wirtuozów polskiego jazzu: Marek Napiórkowski, Michał Tokaj, Michał Barański, Łukasz Żyta
Basia Trzetrzelewska serdecznie poleca ten album: "Muszę dozować sobie płytę Moniki, gdyż moje serce nie wytrzymuje tylu wzruszeń na raz. Jej wyrafinowane eleganckie kompozycje, idealnie oddające poezję pięknych słów, Monika śpiewa wspaniałym krystalicznym głosem, którego słucham codziennie, gdyż wtedy życie wydaje się lepsze."
Na koncercie wokalistce towarzyszyć będą muzycy z formacji Vadomaya Collective, z którymi Monika współpracuje od 2017.

Skład zespołu: 

Monika Lidke – śpiew
Jan Freicher - fortepian, wibrafon
Marcin Grabowski - kontrabas, fretless
Waldemar Franczyk - perkusja
Dominik Rosłon - marimba, wibrafon
Gość specjalny - Krzysztof Napiórkowski

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Podbił serca widzów podczas spektakli inaugurujących nasz sezon artystyczny 2019/2020 – Grzegorz Wilk…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!