Tytuł


Kino hiszpańskie w Teatrze na Plaży: Yuli

Kino hiszpańskie w Teatrze na Plaży: Yuli

Kino Studyjne w Teatrze na Plaży zaprasza zimową porą na spotkanie z kinem hiszpańskim. W programie cztery doskonałe tytuły: „Ból i Blask” – najnowszy film Pedro Almodovara z Antonio Banderasem w roli głównej, za którą został nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową. „Wszyscy wiedzą” w reżyserii dwukrotnego laureata Oskara Asghara Farhadiego, z mistrzowskim duetem aktorskim Penelopą Cruz i Javierem Bardemem. „Yuli”, reż. Icíar Bollaín – ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej oraz prezentowana na festiwalu w Cannes „Petra”, wytrawnego i cenionego twórcy slow cinema Jaimego Rosalesa.

Yuli | reż. Iciar Bollain | czas trwania: 104 min

Nominowana do pięciu „hiszpańskich Oscarów” ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym tancerzem w roli głównej.

Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Od najmłodszych lat Yuli ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji; życia uczy się głównie na ulicach zaniedbanej dzielnicy w Hawanie.Jednak Pedro wie, że jego syn ma wrodzony talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zachwyca się światem tańca.
Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy swojego pokolenia. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz.

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2020

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

„Zapraszam Was w bigbitowo-rockowo-funkową podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!