Tytuł


Jan Peszek MONODRAM

Jan Peszek MONODRAM

Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego. więcej

Grany od 39 lat kultowy monodram, którego premiera odbyła się w 1976 roku, choć gotowy tekst czekał na Jana Peszka od kilku lat.

Otwarcie drzwi: 18:00
Początek spektaklu: 19:00
Bilety do kupienia również w Kasie Klubu
wtorek-piątek 11:00 - 18:00

Tekst: Bogusław Schaeffer
Reżyseria i wykonanie: Jan Peszek

Grany od 39 lat kultowy monodram, którego premiera odbyła się w 1976 roku, choć gotowy tekst czekał na Jana Peszka od kilku lat. Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego powstał w 1963 roku w ciągu kilku dni, ale przez długie lata nie był wykonywany, co zresztą kompozytor jakby przewidział nadając mu charakterystyczne dopełnienie. Pisząc "Scenariusz" i dopełniając go elementami dramaturgicznymi Schaeffer od razu myślał o wykonawcy; był nim Jan Peszek. Kompozytor pilnie obserwował aktora i "układał" mu rolę niejako na przyszłość.

Prawykonanie "Scenariusza" odbyło się dopiero po latach, gdy Peszek stał się aktorem innego już typu, w pełni odpowiedzialnym za sceniczny, słowny i interpretatorski kształt powierzonego mu dzieła. W osobie Jana Peszka "Scenariusz" znalazł interpretatora jedynego i najwłaściwszego. Pasja, z jaką Schaeffer mówi o życiu i sztuce udziela się publiczności. "Scenariusz" miał zawsze powodzenie, jest to dla audytorium wielka przygoda poznawcza i intelektualna.

Od tego czasu, nieprzerwanie Jan Peszek wciela się w „nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego”. Ten godzinny spektakl nieprzerwanie od 34 latach przyciąga widzów na całym świecie.

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Premiera: 04-12-2010 17:00 Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap Scenografia…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!