Tytuł


FISH FAREWELL TO CHILDHOOD
2

FISH FAREWELL TO CHILDHOOD

Kompozytor, autor tekstów, współtwórca sukcesów Marillion, od ponad dwóch dekad wokalista odnoszący solowe sukcesy na scenach całego świata - Derek William Dick, czyli po prostu Fish, w listopadzie wystąpi w Gdańsku, w klubie Stary Maneż.  więcej

„Farewell to Childhood” czyli pożegnanie z dzieciństwem to nazwa trasy koncertowej Fisha z okazji 30. rocznicy wydania legendarnego albumu „Misplaced Childhood grupy Marillion, którą niegdyś dowodził.

Do Marillion dołączył na początku lat 80. Razem nagrali cztery znakomite płyty studyjne, wypracowując status jednego z najważniejszych zespołów progresywnych w historii rocka. Największy sukces odnieśli przy okazji wydania albumu „Misplaced Childhood", na którym nie ma przerw między utworami.  Singel „Kayleigh”, którego tytuł odnosi się do imienia jednej z byłych dziewczyn Fisha, szybko podbił światowe listy przebojów.

W lipcu 1988 roku Fish wystąpił z Marillion po raz ostatni, następnie rozpoczął karierę solową. Jego pierwszy album nie przyniósł spodziewanego sukcesu, więc pozwał swojego wydawcę [EMI Records] do sądu i... wygrał. Fish należy do wąskiego grona wykonawców, którym udało się osiągnąć status ikony. Nagrał wiele płyt, współpracował z tak uznanymi artystami jak Phil Collins, Tony Banks, Peter Hammill, czy Arjen Lucassen.

Koncerty Fish’a zawsze są wyjątkowym wydarzeniem artystycznym i gromadzą fanów z całego świata. Artysta wielokrotnie przyjeżdżał też do Polski. Dlaczego? Bo - jak sam przyznaje - kocha Polskę i Polaków. Ukazało się nawet kilka koncertowych wydawnictw zarejestrowanych właśnie w naszym kraju.

Koncert w Gdańsku w ramach trasy „Farewell to Childhood” będzie jedną z ostatnich szans na zobaczenie Fisha na żywo, a na pewno ostatnią na posłuchanie „Misplaced Childhood” w jego wykonaniu. W programie koncertu znajdą się również najbardziej znane utwory solowe nagrane przez artystę podczas kilkudziesięciu lat kariery.


BILETY:
130 PLN miejsca stojące
160-180 PLN miejsca siedzące

PRZEDSPRZEDAŻ do 28.09.2015
95 PLN miejsca stojące
160-180 PLN miejsca siedzące
720-860 PLN loże dla 5 osób
1900 PLN loża dla 10 osób


REGULAMIN

 

Informujemy, że przy zakupie biletów na dowolny koncert w Starym Maneżu istnieje możliwość zakupu biletów z 30% zniżką na koncerty:

SŁAWEK JASKUŁKE – SEA / 16 października, godz. 20:00, STARY MANEŻ
ADAM MAKOWICZ / 17 października, godz. 19:30, STARY MANEŻ
ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO  /  21 października, godz. 20:00, STARY MANEŻ
GRZECH PIOTROWSKI - ONE WORLD  /  5 listopada, godz. 20:00, STARY MANEŻ

 

 

Polub Nas


Proponujemy również


voucher #NAPOMOCNIEWIDZIALNEJ

Niewidzialna Wystawa, Warszawa

Voucher #NAPOMOCNIEWIDZIALNEJ - Twoja (Nie)widzialna pomoc dla Niewidzialnej Wystawy!

Drogie Panie, Drodzy Panowie!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!