Tytuł


Film w Konsulacie Kultury: "Życie animowane" - pokaz z cyklu: Dokument w Konsulacie

Film w Konsulacie Kultury: "Życie animowane" - pokaz z cyklu: Dokument w Konsulacie

Rodzaje biletów


7.00 PLN
Parter

Wybierz terminPowstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera) dokument opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda - autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie. Reżyserii tego niezwykłego filmu podjął się Roger Ross Williams - laureat Oscara. Jego krótkometrażowy dokument "Muzyka Prudence" (2010) swego czasu pokonał w oscarowej rywalizacji m.in. polskiego "Królika po berlińsku" Bartka Konopki.

"Życie animowane" to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

"Życie animowane" zostało bardzo ciepło przyjęte podczas tegorocznego festiwalu w Sundance, gdzie Roger Ross Williams otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię filmu dokumentalnego oraz nagrodę publiczności.

Stany Zjednoczone, Francja
rok produkcji: 2016
czas trwania: 89 min.

 

Reżyseria
Roger Ross Williams

Na podstawie
Ron Suskind "Life, Animated"

Polub Nas


Proponujemy również


KAFARNAUM / reż. Nadin Labaki / Liban, USA / 2018 / 120 min…

ROMA / reż. Alfonso Cuarón / Meksyk, USA / 2018 / 135 min…

WSZYSCY WIEDZĄ / reż. Asghar Farhadi / Hiszpania / 2018 / 135 min…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!