Tytuł


Dzien Ojca w Starym Maneżu - przeboje The Beatles, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona
3

Dzien Ojca w Starym Maneżu - przeboje The Beatles, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona

Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Ojca z legendarnymi przebojami The Beatles, Czesława Niemena i Krzysztofa Klenczona w ramach największego w północnej Polsce międzynarodowego festiwalu muzyki kameralnej 8. Euro Chamber Music Festival Gdańsk. (www.eurochambermusicfestival.com)

Artyści - Żuki

Od początku lat osiemdziesiątych w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski (gitara, wokal), Adam Staniszewski (gitara, wokal), Marek Posieczek (gitara basowa, wokal), Jerzy Bołka (perkusja), popularyzują największe przeboje Rock`a lat 60 i 70. Głównie utwory The Beatles, której nazwę przejęli  w języku polskim oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona, a także autorskie utwory. 
W Studenckim Centrum Pracy Twórczej "Beanus`70" w Bydgoszczy dołączył do Zespołu,  w roli producenta Mirosław Balbuza, po czym w 1987 roku zadebiutowali na profesjonalnej scenie. 
Od pierwszego koncertu rodzimy show business i gwiazdy polskiej estrady znakomicie odebrały zespół i należycie oceniły jego wartość polegającą na zaskakującej wierności interpretacji z oryginałami, naturalności, a przede wszystkim na spontanicznej radości i żywiołowości promieniującej za sceny. 

Do wyjątkowych sukcesów należą także wspólne występy z gwiazdami światowych scen: z grupami Electric Light Orchestra, The Rubettes, Slade, Kings, The Trogs, The Marmolade, Swinging Blue Jeans, Bad Boys Blue, Boney M, Pet Shop Boys, Smoke, Texas, Bob`em Kimbal`em (Toto), Fish`em (Maryllion), gwiazdami rosyjskiej i włoskiej estrady. 
Podróżują ze swoją muzyką praktycznie po całym świecie, wielokrotnie występowali między innymi w USA, Libanie, Izraelu, Francji, Austrii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czechach, Słowacji, Białorusi, i na Litwie
Brali między innymi udział w Festiwalach piosenki: Sopot, Palanga(Litwa), Kołobrzeg, Złoty Szlagier (Białoruś), trasach koncertowych: Dinozaury Rocka, Trzy Dekady Polskiego Rock`a, Lata z Radiem (PR1), Inwazji Mocy (RMF), Wyborach Miss Polonia i innych. 
 
Bilety dostępne będą również w dniu koncertu w kasie Starego Maneża.

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Atmosferę niezwykłych i magicznych świąt Bożego Narodzenia stworzą amerykańskie pieśni i kolędy z…

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!